Trápí vás citlivé oči a nevíte si rady, jak se zbavit tohoto problému? Metody, které by vám mohli ulehčit od vašeho trápení

Chránit náš zrak je velice důležité, jelikož 80% naší paměti tvoří to, co vidíme kolem sebe. Každý z nás zažil problémy s očima alespoň jednou za život. Příznaky jako zarudnutí, svědění nebo bolest mohou být velmi nepříjemné. Pokud trpíte zmíněnými problémy, pak vaše oči potřebují zvláštní péči a my jsme pro vás shromáždili několik speciálních metod, které vám pomohou zmírnit vaše trápení.

Oční hygiena

Podstatou je správná hygiena. Nikdy byste se neměli dotýkat očí špinavýma rukama, pravidelně perte ručníky a osušky, kterými si otíráte obličej. Měli byste být opatrní, aby se ručník nedotýkal očí.

Brýle ochrání váš zrak lépe než kontaktní čočky

Ačkoliv se staly kontaktní čočky v průběhu let velice populárními, máte-li citlivé oči, vždy je lepší raději zvolit brýle než čočky. Nepřijdou do kontaktu s očima a nezpůsobí jejich podráždění.

Myjte svůj obličej a aplikátory make-upu pravidelně

Citlivé oči by vám neměly zabránit v tom, abyste vypadali skvěle. K tomu postačí následovat řadu jednoduchých kroků. Vždy si pečlivě umyjte obličej od make-upu než ulehnete do postele a stejně tak dodržujte pravidelné oplachování aplikátorů pro vaše líčení. Používejte kvalitní hypoalergenní kosmetiku a nikomu ji nepůjčujte.

Používání řasenky na citlivé oči

Při výběru řasenky si dejte obzvlášť záležet a preferujte hlavně ty, které lze snadno smýt obyčejnou vodou a které neobsahují barevné přísady. Používejte ji pouze na horní řasy a pokuste se nedotýkat jejich kořínků.

Vyhněte se namáhání očí

Čtení v tlumeném světle je velice škodlivé pro vaše oči. Zvyšuje svalové napětí, což vede k větší citlivosti a svědění očí. Měli byste číst v dobře osvětlené místnosti, vyhnout se čtení v jedoucích dopravních prostředcích, neboť jsou vaše oči zatěžovány.

Pokuste se omezit užívání elektronických zařízení

Neustálé používání digitálních zařízení nepříznivě ovlivňuje náš zrak. Celé dny se díváme na displeje a monitory a tím napínáme oči. Pokud je to nezbytně nutné, snažte se alespoň držet obrazovku dále od obličeje nebo používat speciální počítačové brýle. Častější přestávky při pohledu na displej nebo monitor také nejsou od věci.

Odpočinek očí během spánku

Stejně jako zbytek vašeho těla, i oči potřebují odpočinek. Unavené oči se stávají citlivějšími, a proto je zdravý spánek nedílnou součástí péče o vaše oči, které také potřebují svůj čas pro zotavení.

Ochrana očí

Obzvláště v letním období vystavujete své oči ultrafialovému záření. Z toho důvodu je nutné nosit sluneční brýle, jinak v opačném případě vystavujete své oči možným popáleninám. Na brýle byste neměli zapomínat ani v zimě, zvláště pokud se účastníte zimních sportů.

Zdravá strava pro zdravé oči

Do svého jídelníčku byste měli zahrnout potraviny jako jsou ořechy, mořské plody, bobule, listová zelenina, citrusové plody a vejce.

Teplé a studené obklady pro zmírnění zarudnutí

Při zarudnutí očí je dobré použít buď teplý obklad, nebo studený. Nejdříve zkuste namočenou utěrku v teplé vodě přiložit na oči, pokud nezabere, zkuste studenou vodu. Ujistěte se, že teplota je vám pohodlná a obklad mějte zhruba 10 minut přitisknutý na zavřených víčkách.

zdroj: brightside.me