Trumpovi synové útočí na Bidena, prý používá koronavirus jako předvolební manipulaci

Syn Donalda Trumpa v médiích nevybíravě útočí na jeho protikandidáta letošních prezidentských voleb v USA, Joe Bidena. Eric Trump tvrdí, že koronavirus je politická manipulace a že po volbách „magicky“ zmizí. A to proto, že ve skutečnosti vůbec neexistuje. Podle něj je pandemie vykonstruovaná konspirační teorie demokratů, kteří se snaží převzít vládu nad severoamerickou federací. Joe Biden se obvinění brání a tvrdí, že Trump pandemii zanedbal, čímž zavinil smrt desetitisíců Američanů a teď se snaží odvést pozornost.

Koronavirus je hoax, Trumpovi protivníci ho jen využívají

Eric Trump při rozhovoru pro Fox News tvrdil, že demokraté využívají koronavirus k získání hlasů v podzimních prezidentských volbách. „Dobře se dívejte, budou to používat každý den. Ode dneška až do 3. listopadu budou neustále mluvit o koronaviru. A co se stane pak? Koronavirus zázračně zmizí,“ prohlásil.

„Myslí si, že připraví Donalda Trumpa o jeho největší nástroj, kterým je schopnost zaplnit arénu padesáti tisíci lidmi,“ dodal Erik, který zastává funkci viceprezidenta otcovy společnosti The Trump Organization. Takový výkon se však současnému americkému prezidentovi nikdy nepodařil. Přes jeho vychloubání padesáti tisíci diváky má hala, kde se jeho tehdejší předvolební setkání konalo, kapacitu pouze desetinovou.

Trump se snaží odvést pozornost od pandemie

Prohlášení šestatřicetiletého prezidentova syna prezidentského protikandidáta rozhořčilo.

„Eric Trump tvrdí, že koronavirus je jen politický hoax, který zázračně zmizí. Je to od něj neuvěřitelně bezohledné,“ pozastavil se nad prohlášením Biden.

„Žádná manipulativní taktika nezmění fakt, že téměř devadesát tisíc Američanů zaplatilo životem za to, že Donald Trump zanedbal koronavirovou pandemii. To kvůli němu trpí i ekonomika, kterou po Obamově administrativě zdědil v prosperujícím stavu,“ dodal.

Obrázky: Pixabay