Tuto zeleninu snadno vypěstujete v obyčejné sklenici s vodou

Zeleninu nemusíte jenom kupovat. Můžete si ji i vypěstovat. Pokud namítnete, že k tomu potřebujete zahradu a záhony, není tomu tak. Tyto druhy zvládnete vypěstovat i doma a postačí vám třeba jenom obyčejná sklenice s vodou. Podívejte se na výčet těch, se kterými doporučujeme začít.

Šalotka

Známý pomocník v teplé a studené kuchyni. Pokud ji chcete pěstovat, stačí ji dát do sklenice s trochou vody. Tu následně umístěte na slunné místo a jediné co musíte dále dělat je dolévat tekutinu.

Česnek

I ten si můžete sami vypěstovat. Pokud vám začal klíčit, berte to jako dobrou zprávu. Následně ho stačí zasadit klidně i do květináče a pravidelně hnojit a zalévat. A už nikdy nebudete muset koupit ani stroužek.

Brambory a batáty

Oba druhy jsou si velmi podobné. A oba mohou také začít klíčit. Pokud se tak stane, nevyhazujte je, ale zasaďte je do zeminy. Třeba do kýble s hlínou, který budete mít na svém balkoně. Uvidíte, jak se jim bude dařit.

Zázvor

Nejenom v době nachlazení. Pro svou chuť se zázvor hodí do nápojů i do jídla. Pokud nechcete vyrážet do obchodů, nemusíte. Stačí kousek zázvoru ve sklenici s vodou a máte doslova neomezený zdroj této suroviny.

Mrkve

I tady vás zaujme možnost pěstování pouze ve vodě. Odříznete mrkev tak, aby zbyla jenom její horní část s natí. Následně ji dejte do nádoby s vodou a budete překvapeni, co se bude dít. Mrkvi se bude velmi dobře dařit.

Petržel

Jde o velmi podobnou zeleninu, a tak je jasné, že ji můžete použít v podstatě stejným způsobem. I tady je vhodné správně ji odříznout a potom umístit do nádoby s vodou, kterou podle potřeby pravidelně dolévejte.

Ananas

Populární exotické ovoce, které vám může růst i doma. Když ho sníte a zbydou vám pouze horní lístky, nevyhazujte je. Dejte je nejprve do vody naklíčit a potom je přendejte do květináče se zeleninou. Uvidíte, že pěstování ananasu není nic složitého.