Ucpané tepny vás ohrožují na životě. Takto jednoduše to poznáte

Ucpané tepny jsou zdravotní problém, který nás přímo ohrožuje na životě. Mají vliv nejenom na zvyšování krevního tlaku, tak i na horší průtok krve i na to, že drobná sraženina může naši tepnu dokonce ucpat a krev proudit přestane. Jak poznat, že v tomto směru máme problém? Tělo to dá vědět.

Bolesti svalů

Pokud se objeví po náročném sportovním výkonu, je to běžné. Když se ale bolesti svalů objevují zcela bez jakékoliv příčiny, může to ukazovat právě na ucpané tepny. Často se jedná hlavně o bolesti svalů v nohách, v oblasti lýtek nebo stehen.

Bolest na hrudi

I ta může naznačovat, že máte problémy s tepnami. Pokud je častá a je také velmi silná, rozhodně není dobré něco podobného podceňovat. Spolu s bolestí se mohou objevovat také pocity napětím, nebo necitlivosti.

Ztráta zraku

Zhoršilo se vám vidění na jedno oko? Nebo jste dokonce na pár chvil zcela oslepli? I toto může značit, že problém jako takový není ani v oku, ani v mozku, ale může být právě ve vašich tepnách, které jsou blokovány a průtok krve je komplikovaný.

Bolesti zad

Mohou být důsledkem námahy, mohou být důsledkem stáří, ale stejně tak mohou být i důsledkem ucpaných cév. Primárně by se měla bolest zad objevovat v jejich spodní části, tedy v oblasti beder.

Zhoršené dýchání

Že se dýchavičnost objeví po náročném fyzickém výkonu, to je zcela normální. Že se však objeví ve chvíli, kdy jste v klidu, to už je velký problém. A jeho původ hledejte právě a jenom ve svých cévách.

Studené nohy nebo ruce

Proč jimi trpíte? Jednoduše proto, že máte špatné prokrvování. A k němu dochází z důvodu, že máte ucpané tepny a těmi neprojde tolik krve, kolik by mělo. I takto jednoduše poznáte, že máte zdravotní problém.

Závratě

Najednou se vám zatočí hlava, začnete vidět mlhavě a máte závrať. Někdy kombinovaný s okamžitou úlevou. I v tomto případě je dobré hledat problém právě v průtoku vaší krve, která je výrazně omezována špatnými, tedy zanesenými cévami.