Jak si udržet vztah na dálku a necítit se osaměle

Znáte ta roztomilá slova, která obvykle slýcháváte? Absence pomáhá zvětšovat srdce. Láska nezná překážek. Pokud patříte mezi ty, kteří si prošli nebo prochází vztahem na dálku, jistě víte, že tyto věty až tak moc neznamenají to, co se jimi chce říci. To proto, že vztahy na dlouhou vzdálenost jsou obecně ty nejhorší. Nepřítomnost fyzického kontaktu je příšerná a žit každý v jiném časovém pásmu pak může být hotová noční můra. Navíc za určitý čas budete čelit skutečnosti, že se jeden z vás bude muset přesunout, aby celá situace fungovala tak, jak má.

Nicméně nic není tak hrozné, jak to vypadá. Podle studie z roku 2013 publikované v Journal of Communication páry, které jsou od sebe vzdáleni, jsou si citově blíže než ty páry, které vzdálenost nemusí vůbec řešit. Částečně je to způsobeno tím, že místo fyzické intimity společně sdílíte jiné hodnoty sama sebe. Jinými slovy, čím větší prostor mezi sebou překonáváte, tím je váš vztah pevnější. Chcete-li i nadále udržet tento typ vztahu, tady je pár tipů, jak celou situaci učinit méně mučivou.

Pravidelně spolu komunikujte, ale dopřejte druhému prostor

Mluvte spolu každý den, ale jak se říká “netlačte na pilu”. Je dobré respektovat skutečnost, že jste někdy oba zaneprázdněni, což je naprosto v pořádku. Psát si můžete klidně každý den a používat Skype třeba jen během víkendů. Být v kontaktu každý den je velmi důležité, ale co se týká videohovorů, nemusíte to přehánět. Nezapomínejte žít svůj vlastní život ve svém městě, neboť právě to je velice důležité pro váš osobní růst.

Sdílejte spolu maličkosti

Sdílení maličkostí a nedůležitých věcí je velmi podstatné pro to, aby se druhá osoba cítila součástí vašeho života. Vyvolává důvěrné propojení, protože v blízkosti jeden druhého byste takové malé zážitky sdíleli například doma u večeře.

Osobní návštěva je nezbytná

Z každé návštěvy udělejte událost. Ať už jste schopni se navštěvovat každý týden nebo každý měsíc, zaškrtněte si v kalendáři datum, kdy se máte vidět. Dodá vám to pocit něčeho, na co se můžete těšit, obzvlášť začne-li být vzdálenost mezi vámi frustrující.

Nastavte si svá očekávání a přehodnoťte váš vztah

Vztah na dálku ve vás může vyvolat silný pocit úzkosti kdykoli na druhou osobu pomyslíte. Jste-li pár, který se teprve  připravuje na to, že bude od sebe, vaše úzkost se může prohloubit při pomyšlení, zdali vše bude fungovat tak, jak má a tak, jako doposud. Samotné odloučení ale ve vás může vytvořit pocit nejistoty. V takových případech je důležité mít na paměti, že tato nepřítomnost je důležitou složkou vztahu, nikoli pouze maličkost. Vztahy na dálku jsou jistě komplikované, ale pokud sami sebe připravíte na výzvu, může to pomoci. Pokud ovšem vzdálenost trvá příliš dlouho a nikde na obzoru není konec, přehodnoťte, co vás udržuje v tomto vztahu a zdali vzdálenost příliš neovlivňuje vaše štěstí.

Buďte otevření a upřímní ohledně svých pocitů

Ve vztahu na dálku jsou komunikace a upřímnost klíčem k zachování blízkosti. Vyjádřete, jak se cítíte. Buďte silní. Je to sice složité, ale je to něco, co je potřeba k udržení vašeho vztahu.

zdroj: https://www.360nobs.com