Unikátní přírodní varhany lákají do chorvatského Zadaru tisíce turistů ročně

Chorvatsku se mnoho lidí posmívá. Pravdou je, že ležet jenom tak na přeplněné pláži může být nuda. Země však nabídne mnoho jiných zajímavostí. A ideální je, když navštívíte Zadar. Toto město má jeden unikát, který láká turisty z celého světa.

Vypadá to, jako obyčejné schody

Na první pohled to vypadá jako obyčejné schody, které jsou na břehu moře. Lákají k odpočinku, k posezení, nebo k udělání povedených fotografií. Faktem je ale to, že to nejsou obyčejné schody. Jsou něčím unikátním, co jezdí obdivovat celý svět.

Jedná se o přírodní varhany

Víte, jak fungují klasické varhany, které jsou v kostelech? Používají píšťaly, do kterých je vháněný vzduch a ten vytváří unikátní tóny. A přesně na tomto principu funguje i toto. Jde o unikátní přírodní varhany, které využívají obyčejného větru, který fouká od moře. Tím že se dostane, kam má vzniká něco unikátního.

Dokonalá přírodní hudba

Čím více fouká, tím lépe. Ten, co se šel pouze projít po břehu moře najednou zjistí, že je na unikátním místě. Tam, kde příroda za pomoci člověka dokáže vytvořit něco zcela unikátního. A to krásné zvuky, které jsou nenapodobitelné. Za vším stojí Nikola Bašić, který se tímto svým uměleckým dílem dokonale, proslavil. Všem dokázal, že architektura může být jedinečná a že dokáže být v netradičním souladu s přírodou.

Vyplatí se přijít i v noci

Nejenom přes den. Tyto přírodní varhany je vhodné navštívit také v noci. Zadar totiž chce, aby turisté odjížděli s naprosto unikátním zážitkem, který je během noci ještě umocněn. A to zajímavou světelnou instalací, která celkový prožitek ještě umocní. Už jenom vidět vše na videu je nezapomenutelným zážitkem. A co teprve, když jste na místě. Podívejte se na video níže. Možná bude zajímavým tipem pro toho, kdo plánuje letní dovolenou. Zadar tak může nabídnout více, než to co hledá většina.