Už máte letošní dovolenou u moře za sebou a plánujete, kam se vydat příští rok? Tyto úchvatné pláže světa vám snad v dalším výběru pomohou

Na světe je mnoho krásných míst a úchvatné pláže patří rozhodně mezi ně. Je těžké vybrat ty nejkrásnější, ale každopádně dnešní seznam vám nabídne ty nejlepší od těch, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou, až po ty, kde můžete strávit líbánky nebo si jen užívat božské vlny pro surfování. Jsme si jisti, že najdete tu, která uchvátí i vás.

Copacabana, Rio de Janeiro

Také známá jako “4km pláž”. Místo je populární nejen díky počtu hotelů a restaurací, ale také je hostitelem poháru FIFA v Mistrovství světa v plážové kopané už většinu let.

Tenerife, Kanárské ostrovy

S více než 12 milióny návštěvníků ročně se tento malý ostrov může pyšnit také nejkrásnějšími plážemi na světě. Navíc je zde třetí největší sopka světa, Mt. Teide, z které vede úžasný výhled.

Reynisfjara, Island

Reynisfjara je slavná pláž po celém světě pro její černý písek a nachází se na pobřeží Islandu. Unikátní skalní útvary a vulkanické písky z ní činí jedinečné místo, které je určitě třeba navštívit alespoň jednou za život.

Whitehaven, Austrálie

Tento písečný úsek dlouhý 7 km na ostrově Whitsunday v Austrálii byl označen za jedno z nejčistších míst na světě. Písek zde tvoří 98% čistého křemíku, což znamená, že pláž je až neuvěřitelně bílá.

Matira Point, Tahiti

Tato izolovaná pláž, nacházející se na ostrově Bora Bora, leží v chráněné laguně a obsahuje jedny z nejsvětlejších písků v jižním Pacifiku.

Červená pláž, Řecko

Dostat se na tuto pláž vyžaduje sestup po strmé cestě vedoucí po boku útesu v pozadí nebo jízdu lodí. Ačkoli ostrov Santorini není moc oblíbený pro své pláže, tato je opravdu jedinečná.

El Nido, Filipíny

Většina ostrovů na Filipínách je relativně bez turistů a ostrov Palawan, kde se nachází pláž El Nido, není výjimkou.

Maledivy

S 87 ostrůvky, které se rozprostírají na rovníku, je křišťálově čistá voda na Maledivách důvodem k tomu, abyste toto místo navštívili. Ocitnete se daleko od reality skutečného světa.

Anse Source d’Argent, Seychely

Možná jednu z nejpopulárnějších pláží na světě najdete na ostrově La Digue na Seychelách. Je obklopena mělkou tyrkysovou vodou a chráněna korálovým útesem před vlnami oceánu.

Maho, Svatý Martin

Známá pláž pro své mezinárodní letiště v přímé blízkosti. Letadla se někdy dostanou tak blízko, že tryskové motory odfouknou lidi do vody.

zdroj: list25.com