Už víte, kam na romantickou dovolenou ve dvou? Ukážeme vám 5 nejlepších destinací jako stvořených pro líbánky

Líbanky jsou tradiční dovolenou novomanželů, kteří chtějí oslavit své manželství pouze ve dvou někde v ústraní. Ať už se jedná o klasické líbánky nebo romantickou dovolenou, máme pro vás pět tipů, kde se odevzdat jeden druhému a zapomenout na realitu všedních dní.

Bahamy

Bahamy jsou korálové souostroví v Atlantském oceánu, které zahrnuje kolem 700 ostrovů a zátok od neobydlených oblastí až po turistická letoviska. Rozlehlý resort Atlantis sídlí na nejznámějších a nejsevernějších ostrovech, Grand Baham a Paradise Island. Místům k potápění a šnorchlování  pak vévodí masiv Andros Barrier Reef, Thunderball Grotto (sláva Jamesi Bondovi) a černé korálové zahrady u Bimini.

Bora Bora

Bora Bora je malý ostrůvek v Tichém oceánu umístěný severozápadně od Tahiti a Francouzské Polynésie. Je obklopen pískem, ostrovy a tyrkysově modrou lagunou chráněnou korálovým útesem. Ostrov je hlavně znám pro velikou oblibu v potápění. Ale čím možná ještě více jsou bungalovy postavenými na kůlech přímo ve vodě. Toto místo je fantazie pro líbánky. Všude vás bude obklopovat křišťálově čistá voda, malebné hory a korálové útesy vířící barevnými rybami. Pokud zkusíte, nebudete se vůbec divit, že Bora Bora bylo zvoleno jedním z nejlepších ostrovů na světě podle US News a World Report.

Benátky

Benátky, hlavní město severní Itálie, je postaveno na více než 100 malých ostrůvcích v bažinaté laguně v Jaderském moři. Jejich kamenné paláce připomínají jakoby vyrůstali z vody. Nejsou zde žádná auta nebo silnice, jen kanály a lodě. Velký kanál prostupuje městem a na něj navazuje nespočet úzkých tvořící bludiště plné malých alejí a náměstí. Itálie si již dlouhá léta drží pozici na předních příčkách v návštěvnosti novomanželských páru a není divu. Nic víc vám neřekne “amore” jako projížďka na gondole skrze Velký kanál lemovaný historickými budovami.

Zanzibar

Zanzibar je tanzanské souostroví u pobřeží východní Afriky. Na jeho hlavním ostrově, Unguja, zvaném Zanzibar, leží Kamenné město, což je historické obchodní centrum se svahilskými a islámskými vlivy. Hlavní třída je obklopena minarety, vyřezávanými dveřmi a památkami z 19. století jako například bývalý sultánský palác Dům divů.

White House, Jamajka

Jamajka je známá především tím, že si na ní můžete užít luxus all-inclusive, aniž byste museli vyrabovat banku. Což znamená, že dostanete pětihvězdičkový líbánkový zážitek a nebude vás ta útrata nijak bolet. Konkrétně White House je osada na ostrově Jamajka se 4 000 obyvateli. Pokud jste o ni ještě neslyšeli, díky jejímu rybolovu dodává do většiny podniků na Jamajce čerstvé ryby a mořské plody.

www.360nobs.com