Užitečné tipy od profesionálních hospodyň, jak ušetřit na úklidu domácnosti

Čisticí prostředky umějí vlézt značně do peněz. Speciální prostředek na praní, další na čištění kamen a ještě jeden na kohoutky a koupelnu. Tyto a ještě spousta dalších prostředků, které nabízejí pulty obchodů, jsou velmi užitečné, nicméně také snadno nahraditelné. Čím?

Praní prádla

Mastné a jinak odolné skvrny na prádle lze snadno odstranit dětským pudrem. Nasypejte trochu prášku na znečištěné místo, nechte působit přes noc a pak vyperte jako obvykle.

Pokud potřebujete vrátit prádlu ztracenou bílou barvu, nepoužívejte bělidlo, které může napáchat víc škody než užitku. Použijte namísto toho směs jedlé sody a octa. Divoká chemická reakce bezpečně odstraní veškeré usazené mikročástečky špíny z vláken a prádlo bude opět zářit.

Čištění kartáčků

Kartáčky na zuby či na ruce jsou semeništěm bakterií a nečistot. Abyste však nepoškodili kartáček, ale přesto všechny zlé mikroorganismy z jeho vláken odstranili, můžete sáhnout po peroxidu vodíku, který si s tím hravě poradí. Špičku kartáčku ponořte do vody a přilijte k ní trochu peroxidu. Nechte chvíli působit a opláchněte velkým množstvím vody.

WC

Čištění a dezinfekce toalety je práce přímo určená pro jedlou sodu. Stačí mísu poprášit tímto zázračným bílým práškem, nechat 10 minut působit a pak omýt. Rozdíl uvidíte na první pohled.

Mytí nádobí

Na nádobí je nepřekonatelná kombinace citronové šťávy, octa a soli. Rozkrájejte čtyři citróny na kousky, vhoďte je do hrnce a zalijte dvěma sklenicemi vody. Přiveďte k varu, promíchejte, přidejte sůl a ocet a znovu povařte. Tato směs je skvělá do myčky na nádobí. Při ručním mytí byste s ní však měli použít rukavice, je docela agresivní.

Čištění vodního kamene

Vápenaté usazeniny z rychlovarné konvice i jiných míst můžete snadno odstranit směsí octa a vody v poměru jedna ku jedné. Směs přiveďte k varu a přelijte jí postižená místa. Ocet vodní kámen rozpustí a pak půjde snadno dostat dolů obyčejnou houbičkou.

Vodovodní kohoutky

Vyleštění vodovodních kohoutků vám půjde mnohem snáze, když k tomu použijete zubní pastu. Naneste ji na čištěný povrch a vyčistěte ho houbičkou.

Obrázky: Freepik