Vaše oblečení pod drobnohledem: Jak barvy signalizují vaši osobnost?

Jak chodíš oblečený, takovým jsi člověkem, dalo by se zjednodušeně říci. A je to tak. Podle oblíbené barvy Vašeho oblečení je možné vyčíst hodně o vašem charakteru. I když máte totiž šatník plný různobarevného oblečení, stejně nakonec dojdete k tomu, že nosíte některou z barev nejvíce. Zkusme se společně podívat na to, co o vás prozrazuje.

Černá prestiž, hnědá stabilita a důvěrná modrá

Černá barva je ukazatel moci, prestiže, inteligence i vážnosti. Lidé, jež rádi volí černou, jsou ambiciózní, ale zároveň i citliví. Bývají emocionální, snadno se vzruší, ale zároveň tento fakt i rádi skrývají. Černou barvou se snaží odpoutat pozornost od vnějšího vzhledu a převést ji k vnitřním vlastnostem. Hnědá značí zemi, sílu, stabilitu, spolehlivost a přesně tak jsou svým okolím vnímáni i lidé, kteří dávají přednost hnědému oblečení. Spolehlivý, racionální a inteligentní člověk – takový nosí hnědé šaty. Důvěru a spolehlivost zase vyjadřuje modrá. Schválně, zamysleli jste se nad tím, proč je tolik pracovních uniforem právě v modré barvě? Soucitní, laskaví, zdvořilí a i plaší lidé si vybírají modrou. Důvěra, efektivita a klid, to je modrá.

Modré oblečení vzbuzuje asociace klidu, spolehlivosti a důvěrnosti.

Zelená má ráda dobrou náladu, fialová luxus a červená vášeň

Máte rádi zelenou? Pak vás neopouští dobrá nálada a dokážete ji vyvolat i ve svém okolí. Klid a spokojenost, propojenost s přírodou, to je ono. Milovníci zelené vedou mnohdy aktivní život, jsou finančně stabilizovaní, rádi pečují a mají měkké srdce. Bohatství, sofistikovanost a luxus, to přináší fialová. Dnes symbolizuje i lásku k umění, kreativitu a vhled. Lidé ve fialové jsou také citliví, snoví, vášniví a láskyplní. Mnohdy i nepředvídatelní. Červená symbolizuje vášeň a sílu. Energie, pohyb, vzrušení. Často si červenou oblíbí lidé lehce egoističtí, živí a někdy i náchylní k závislosti.

Fialovou barvu nosí rádi snílci i ti, kdo si potrpí na luxus.

Žlutý smích a bílá spolehlivost

Štěstí, slunce, smích značí žlutá. Urychluje metabolismus, zvyšuje produkci serotoninu a také zlepšuje koncentraci a pozornost. Rádi ji nosí aktivní, kreativní a závislí lidé. Snílci a dobrodruzi, kteří touží dobývat. Bílá láká spolehlivé, kteří jsou optimističtí, mají rádi svobodu. Mají rádi řád, dokonalost, úhlednost. Čistota, nevinnost, svoboda – i to značí bílá a je to barva začátků, proto si takové oblečení lidé pořizují, touží-li po novém začátku.

Žluté oblečení podporuje koncentraci a urychluje metabolismus.

Růžová ženskost, oranžová energie a šedé myši

Klidná a teplá ženskost, to je světle růžová. Romantici, optimisté a sebevědomí lidé preferují tuto barvu. Jsou laskaví a pohodlní. Optimismus, energie, veselost, kreativita, touha po změně, tyto vlastnosti přitahuje oranžová. Klid, zralost, to je šedá. Pod ní se skrývá spousta osobností, od šedé myši až po rozumově chladné, kategorické osoby. Většinou se tak oblékají ti, kteří nechtějí přitahovat pozornost.

Růžová je nejčastěji spojována s malými děvčaty, ale nemusí tomu být tak vždy.

brightside.me