Vaše tělo volá SOS. Jak poznáte, že Vám chybí některé vitamíny nebo minerály?

Přestože existuje množství prostředků jak zabránit nedostatku vitamínů, lidé stále trpí jejich nedostatkem. Vědci zjistili, že  vyvážená strava dává tělu vše, co potřebuje. Poradíme vám, jak doplnit vitamíny. Hlavně vám ale vysvětlíme, jak poznat, které vitamíny vaše tělo nejvíce potřebuje. Vše, co musíte udělat, je podívat se do zrcadla.

Padají vám vlasy?

Důvod: Máte nedostatek B7 biotinu. Možná jíte příliš mnoho syrových vajec. Syrové vejce obsahují avidin, který blokuje schopnost organismu trávit biotin. Co máte  dělat?  Chcete-li zvýšit spotřebu B7, jezte více mandlí, sójových bobů, brambor (jako kaši nebo pečené) a banány.

Udržet si krásnou hřívu vlasů, které nepadají, vyžaduje velkou snahu.

Máte křeče?

Důvod: Časté křeče znamenají, že postrádáte vápník, hořčík a draslík. To se může stát, když hodně sportujete, protože když se potíte, tělo vylučuje spoustu minerálů. Co máte dělat? Jezte více ořechů (mandle a lískové oříšky), dýně, banány a jablka.

Křeče nejsou typické jenom aktivní trénované sportovce. Mohou potkat kohokoli a znamenat, že máte málo hořčíku.

Máte na obličeji vyrážku?

Důvod: Nedostatek vitaminu B7 biotinu. Naše tělo uchovává mnoho vitamínů rozpustných v tucích (A, E, K, D), ale vitamíny skupiny B musí být neustále doplňovány. Co máte dělat? Kromě výživových doplňků, které si můžete zakoupit v lékárnách, můžete zvýšit množství přijatého biotinu prostě změnou stravy. Jezte houby, brambory, sýry, vařené vejce, špenát a květák.

Vyrážky jsou hodně nepříjemná věc a těžce se proti nim bojuje. Nezapomínejte proto ve stravě doplňovat vitamíny.

Trpíte slabostí v končetinách?

Důvod: Nedostatek potravin bohatých na vitamíny B6, B12 a B9 (kyselina listová). Tyto vitamíny ovlivňují nutriční bloky, které se používají k produkci zdravých krevních buněk, které jsou nezbytné pro přenos kyslíku do buněk. Co máte dělat? Jezte více fazolí, citrusů, mořských plodů a drůbeže.

Necítíte se dobře, máte třeba slabost v rukou? Na vině může být málo vitamínů skupiny B.

Máte modřiny na rukou nebo na bocích?

Důvod: Vypadá to, že kůže je kůže porušená kvůli nedostatku vitamínů A, D a mastných kyselin. Co máte dělat? Pokuste se snížit množství konzumovaného trans tuku. Měli byste jíst hodně lososa a ořechy. Nezapomeňte na vitamín A, který se nachází v zelenině, jako je mrkev nebo sladká paprika.

Tvoří se vám často modřiny, a přitom jste se nikde neuhodili? Možná máte málo vitamínu A…

Máte nažloutlé bělmo?

Důvod: Nedostatek vitaminu B12. Co máte dělat? Zařaďte do vaší stravy více zdrojů vitamínů. Existuje mnoho B12 v hovězích a kuřecí játrech, v mléce, lososu, tuňákovi a skopovém mase.

Normální bělmo je v pořádku. Nažloutlé ale už signalizuje problém…]

Máte špatnou zubní sklovinu?

Důvod: Nedostatek vitaminu D. Výzkum ukázal, že lidé, kteří postrádají vitamín D, často trpí parodontitidou. Co máte dělat: Důležitá je pro vás dieta obsahující potraviny bohaté na vápník, fosfor a vitamin D je velmi důležitá pro zdraví vašich zubů. Jezte mléčné výrobky, hnědou rýži, rajčata, fazole, ryby, citrusy a hrozny.

Každý nemá to štěstí mít výstavní chrup.

Objevují se na vašich rtech opary?

Důvod: Opary na rtech znamenají, že tělo postrádá vitamíny B3, B2 a B12 a také potraviny, které jsou bohaté na železo a zinek. Co máte dělat? Zkuste jíst více drůbeže, ryb (lososa), vejce, fazole a ořechy. Doporučujeme také kombinovat tyto potraviny se zeleninou, protože vitamín C pomáhá bojovat s infekcemi a zlepšuje metabolismus železa.

Opakují se vám často opary na rtech? Věnujte pozornost příjmu vitamínu B.

Zrovna tak ale mohou popsané potíže signalizovat i další potíže. Platí, že byste měli svoje tělo pozorovat a naučit se v něm číst jako v knize. Pak snadno uhodnete, čeho se vám právě nedostává…

Zdroje.:brightside.me