Vatové tyčinky nejsou jen na čistění uši. Podívejte se, na co všechno se dají použít

Vatové tyčinky někdy též nazývané jako „uchošťoury“ má každý za nezbytného pomocníka při odstraňování ušního mazu. Jsou však i jiné možnosti využití. Podívejte se na ty nejzajímavější.

Aplikace tinktury

Potřebujete tinkturu dostat přesně na dané místo? Třena na pupínek, štípanec od hmyzu nebo na bradavici? Namočte do ní vatovou tyčinku a tou roztok aplikujte přesně tam, kam potřebujete.

Úprava řas

Tento tip ocení především ženy. Pokud máte problém s aplikací řasenky která se vám rozmazává, je tu jednoduchá pomoc. Vezměte vatovou tyčinku a odstraňte nanesenou řasenku z míst, kde nemá být.

Nanesení očních stínů

Jak na snadnou aplikaci? Jednoduše. Stačí namočit tyčinku do konkrétního odstínu a přesně nanést na místo kam potřebujete. Jistotou je udržení přesné linie, kterou chcete nad svým okem zachovat.

Čištění drobné elektroniky

Mohou to být ovladače na televizi, může to být klávesnice, ale může se jednat i o okolí tlačítek na telefonu nebo tabletu. Tyčinku namočte do lihu a dostaňte se s ní i na místa zdánlivě nedostupná.

Zmírnění kruhů pod očima

Pokud jste unavená, mohou se objevit kruhy pod očima. Jak je zmírnit? Namočte tyčinku do vody a dejte na několik desítek minut do mrazáku. Následně vatou opatrně jezděte v oblasti napuchlých očí.

Zapálení svíček

Zapálení svíčky pomocí zapalovače může být spojeno s rizikem popálení. Raději vezměte vatovou tyčinku, konec namočte do alkoholu a zapalte. Následně můžete plamen přenést na knot svíčky.

Čištěné fénu

Tím, jak fén nasává vzduch se do něho dostává mnoho prachu. To snižuje jeho výkon a může hrozit i vznícení. Prach a další nečistoty z toho špatně dostupného místa odstraníte pomocí vatové tyčinky.

Nanášení make-upu

Naneste make-up až ke spodní části vašich očí a eliminujte jakákoliv prázdná místa. Stačí ho rozetřít právě kouskem vaty, který se nachází na obyčejné tyčince určené k čištění uší.

zdroj: homehacks.co