Věci, které ovlivňují pokožku, aniž byste o tom měli tušení

Už od nepaměti ženy všech národů a kulturu usilují o krásnou a zdravě vypadající pleť a my v moderní době nejsme žádnou výjimkou. Právě teď, ve dvacátém prvním století je ale kolem nás více škodlivin než bývalo kdykoliv předtím, a proto může péče o zdravou pleť působit i větší obtíže. Každá žena má svůj zaběhnutý rituál krásy. Denní krém, noční krém, opalovací krém, krém proti vráskám, krém proti kruhům pod očima, pleťové vody, pleťové masky a spousta dalších kosmetických produktů na trhu se snaží upoutat naši pozornost a slibují zlepšení našeho vzhledu. I když si to ale neuvědomujeme, některé naše denní návyky a činnosti mají na naši pleť a kůži špatný vliv a prokazují nám tak při našich snahách o krásu medvědí službu.

Silnice

Během cest autem, na kole, na motorce i pěšky se setkáváme s takovým množstvím znečištění vycházejícího z výfuků motorových vozidel, až to hezké není. Nejenže jsou zplodiny z motorů známým karcinogenem, ale mají i špatný vliv na stav naší pokožky. Když se k tomu přidá ještě všudypřítomné silné UV záření a cigaretový kouř, máme hned co do činění se smrtícím a rychlostárnoucím koktejlem. Proto je vhodné pokožku chránit produkty a potravinami s obsahem antioxidantů a kyseliny hyaluronové.

Cukr

Bílý cukr je bílý jed. To se říká už dlouho a je to beze zbytku pravda. Kromě toho, že z něj bobtnají tukové tkáně a podporují všemožné oxidační, zánětlivé i rakovinné procesy v těle, má špatný vliv i na stav pokožky. Díky vysoké konzumaci cukru se dříve tvoří vrásky a pleť matní. Nemusíte se cukru hned vzdát úplně, každé jeho omezení se okamžitě projeví.

Polštář

Během spánku se odlupují odumřelé kožní buňky. A kde pak končí? Ano! V polštáři. A v polštáři jsou oblíbenou potravou pro roztoče a bakterie. Proto měňte povlečení alespoň jednou týdně, abyste zabránili vystavení své pokožky působením těchto malých potvůrek.

Klávesnice

Upřímně, jak často čistíte klávesnici počítače nebo notebooku? Když si uvědomíte, jak často se tohoto přístroje dotýkáte, možná by se dalo uvažovat nad jeho častějším čištěním. Jako argument přidáme jeden alarmující fakt: Výzkumy prokázaly, že klávesnice počítače je až dvacet tisíckrát špinavější, než záchodové prkénko! Bakterie z klávesnice si pak prsty snadno přenesete na obličej, kde dokáží nadělat pěknou paseku.

Displej

Mobilní telefon je problematický hned z několika důvodů. Stejně jako klávesnice obsahuje velké množství bakterií a navíc vydává modré světlo, které, když na vás září v noci, urychluje proces stárnutí. Proto když už musíte během noci koukat do telefonu, ztlumte si alespoň jas nebo, pokud to váš přístroj umožňuje, nastavte na něm noční režim.

Obrázky: Freepik