Věci, které v domě způsobují nepořádek a díky tomu vypadá neútulně

Uvažovali jste někdy na tím, že příliš mnoho zrcadel ve vaší ložnici vyžaduje více času na uklízení, nebo že tmavé odstíny na lampičkách zase zvyšují váš účet za elektřinu? V domě míváme spoustu věcí, na které jsme už zvyklí a které považujeme za užitečné. Ale pravdou je, že buď nás nutí více uklízet, nebo vytváří nepříjemnou atmosféru.

My jsme pro vás shromáždili několik tipů, jak vylepšit svůj domov, obzvláště při změně vzhledu domu nebo bytu.

Rozkládací pohovka

Pokud chcete ušetřit místo v pokoji, řešením určitě není rozkládací pohovka místo klasické postele. Hosté to zpravidla nepřijmou a navíc neustálé skládání a rozkládání nenapomáhá životnosti nábytku. Tyto pohovky mají menší prostor a váš spánek bude i z takového důvodu horší. Pokud uvažujete nad novým prostorem pro spaní, přemýšlejte nad klasickou postelí s dobrou matrací. Déle vydrží a vy se i lépe vyspíte.

Sbírka igelitových tašek

Často si schováváme igelitové tašky, protože si myslíme, že je ještě budeme potřebovat. Ovšem to může jednoho dne vést k naprostému nepořádku ve skříni. Lepší možností je uklidit plastové tašky do malé krabice a omezit jejich počet pouze na kapacitu krabice. Kupte si pár velkých nákupních tašek a uchovávejte je v jednom velikém pytli, který vezmete do auta nebo do práce, pokud se chystáte poté jít nakoupit. Místo toho, aby jste skladovali obrovský počet igelitových tašek, recyklujte je.

Velký počet krabic

Používání krabic je zcela jistě úsporné, ovšem někdy to trochu přeženeme a krabice se nám válí po celém bytě a zpravidla pak ani netušíme, co v které hledat. Oblečení je vždy ukládat do skříně a v krabicích ponechat jen věci, které tak často nepoužíváme. K tomu si na každou z nich napište, co se v nich nachází.

Přehnaně veliký věšák na kabáty

Pokud nevlastníte jeden kabát na všechna roční období, věšák v předsíni bude vždy vypadat přeplněně a vy strávíte odchod z domu hledáním toho správného. Předsíň je místnost, která dělá první dojem. Spousta oblečení pak způsobuje nepořádek. Kupte si raději menší věšák, donutí vás na něj odkládat menší množství oblečení.

Žádný prostor pro boty

Nemáte-li ve vašem bytě skříň nebo botník určený pro úschovu obuvi, bude vaše předsíň vypadat nepořádně. Navíc v zimě si do bytu nanesete spoustu špíny a to vás bude stát další čas věnovaný úklidu. Kupte si botník s úložným prostorem pro boty a máte vystaráno. Pokud řešíte problém s větráním, stačí na jednu z polic umístit levandulové sáčky.

Obrovská zrcadla v ložnici

Velká zrcadla zpravidla umístěná na velkých skříních mají výhodu v tom, že malý pokoj opticky zvětší a při výběru oblečení můžeme shlédnout celkový vzhled. Ale na druhou stranu vyžadují také pravidelné mytí a při dostatku slunečního světla jde na nich snadno vidět prach. Pokud se těmto problémům chcete vyhnout, kupte si šatní skříň pouze s jedním zrcadlem. Pro optické rozšíření pokoje slaďte barvu stěn s barvou skříně.

Světlé tapety

Světlé stěny také opticky rozšíří místnost, ale také s sebou přináší spoustu problémů. Snadno se ušpiní, obzvláště máte-li je v místnosti, kde se přezouváte. Rychle šednou a je velmi obtížné je udržovat čisté. Chcete-li se vyhnout složitému mytí tapet, vyměňte je za barvy, které jsou méně světlé nebo stěny zakryjte skříněmi.

Drátěná ramínka

Máte-li spoustu drátěných ramínek na šaty, hrozí vám poškození vašeho oblečení. Speciálně toho z jemných materiálů. Navíc je možné, že rychle ztratí tvar kvůli vytažení. Zvolte raději dřevěná ramínka, která i lépe vypadají.

Otevřené police

Otevřené police, speciálně v kuchyních, jsou docela oblíbenou záležitostí. Bohužel v kuchyni se vyskytuje hodně prachu a společně s mastnotou z vaření je těžké předměty čistit. Navíc mytí všech věcí, které máte uloženy na viditelném místě, by mělo být pravidelné. Také do polic nemůžete uložit nic, co tam nepatří, vše by pak působilo nepořádně. Pro kuchyň jsou nejlepší možností uzavřené skříně s dvířky jasných barev, které vypadají skvěle a místnost zvětšují.

Jídelní stůl

Většina lidí vlastní rozkládací jídelní stůl v případě, že by pozvali více hostů. Jenže takové příležitosti jsou jen párkrát za rok a neohrabaný kus nábytku jen chytá prach a zabírá místo. Je lepší koupit menší kulatý stůl, který vypadá lépe a dokáže pohostit více lidí.

Velké zrcadlo v koupelně

Velké zrcadlo v koupelně, které ještě ke všemu začíná kousek nad umyvadlem se rychle ušpiní vodou nebo pastou při čištění zubů. Na neustálé čištění není vždy čas a vaše koupelna tak bude vypadat špinavě. Navíc odraz se vám také nebude příliš líbit. Raději si pořiďte menší zrcadlo a umístěte jej 17-25 cm nad umyvadlo. Pomůžete si od neustálého leštění.

Tmavé lampy

Tmavé lampičky světlu nikdy nedovolí zcela projít a místnost tak bude vypadat tmavě. Při koupi silnějších žárovek zase budete spotřebovávat více elektřiny, takže budete i více platit. Látka nebo sklo jasných barev je řešení, jak světlu dovolit projít, aby místnost byla útulná. Místo bude lépe vypadat a navíc ušetříte za elektřinu.

Koberec v pokoji

Koberce, na rozdíl od rohožky, mají krátkou životnost. Jakmile se na nich objeví skvrna, kterou nelze odstranit, musíte sundat celý koberec, který dosahuje přes celou místnost. Pokud chcete, aby vaše podlaha byla útulná, kupte si menší kobereček. Vždy jej můžete vyprat nebo koupit nový, pokud budete muset.

zdroj: brightside.me