Vinný sklípek na zahradě: Vše začalo velkou dírou

Každý máme svůj sen. Wayne Martin není výjimkou. Jeho velkou vášní bylo víno, a tak se rozhodl pro něco neobvyklého. Chtěl si postavit vinný sklípek. Vzhledem k rovinatému terénu musel zvolit poměrně netradiční řešení.

Začalo to velkou dírou v zemi

Vše začalo tím, že si nechal na svém pozemku vyhloubit obrovskou díru. Z počátku to vypadalo, že buduje bazén, ale brzy bylo jasné, že je to omyl. A to hlavně pro celkovou velikost jámy, a hlavně pro její hloubku. Takto hluboký žádný klasický bazén není.

Do jámy usadil přepravní kontejner

Práce pokračovaly tím, že do díry nechal vsadit věc, která se běžně používá na přepravu nákladu. Tedy velký přepravní kontejner. Nyní už takto velká jáma začala dávat smysl, jelikož kontejner do ní dokonale pasoval.

Pokračovalo se terénními úpravami

Když byl plechový kontejner na svém místě, začalo se s nezbytnými terénními úpravami. Mezi ty patřilo jak částečné nasypání kontejneru, tak i terénní úpravy, díky které mělo vše vypadat, jako by pod zemí vůbec nic nebylo a žádná díra zde vůbec nevznikla.

Schodiště přímo ke vstupu

Jediné, co naznačovalo, že se pod zemí něco skutečně nachází, bylo schodiště, které bylo vybudováno k samotnému plechovému kontejneru a k jeho vchodu. Toto místo se tak mělo stát vstupem do netradičního vinného sklepa.

Samozřejmostí byly i interiérové úpravy

Když bylo hotové vše, co se týkalo venkovního provedení, muselo samozřejmě dojít také k úpravám interiérovým. Samotný plechový kontejner není moc estetickým řešením pro vinný sklep. A tak se muž rozhodl, že ho zkrášlí. A tak použil dřevěné obklady, které mířily jak na stěny, tak samozřejmě také na strop.

Vinný sklep zásobil vínem a pozval své přátele

Když měl hotovo, rozhodl se, že se se svým výtvorem pochlubí. A tak neváhal a do svého vinného sklepa pozval své přátele, kterým ukázal, co se mu podařilo vytvořit. Když viděli ti nádheru, nemohli uvěřit tomu, co vše je dnes možné, pokud máte sen a jdete si za ním.