Víte, že existuje i nefyzická nevěra? Jakou z nic děláte i vy?

Že jsou vztahy komplikované? To tedy ano! Předtím než začnete cítit nejistotu, vězte, že existuje i něco nad fyzickým podváděním. Emocionální nevěry mají negativní dopad na vztah a mnoho lidí takovým druhem podvádění prošlo. A jaké druhy takových nevěr mohou být? Čtěte dál.

Jste si příliš blízcí s kamarádem opačného pohlaví?

Ano, je nutné podotknout, že v tomto případě se zaměřujeme na heterosexuální vztahy. Pokud do této kategorie nepatříte, pak moc dobře víte, s kým udržovat blízký vztah. Je to váš partner. Každý, kdo se může nabourat do vašich společných kouzelných okamžiků, by se měl zdržovat dál. Je možné někoho přitahovat, ale vždy byste měli myslet nejdříve na toho, koho máte doma a jak byste mu mohli tímto ublížit.

Virtuální flirtování

Pro lidi ve vztahu může být internet prokletím, pokud jej nebudou používat správně. Samozřejmě je velice snadné flirtovat s někým online, jste anonymní a nemusíte se bát, že vás někdo přistihne, protože vše se dá skrýt nebo smazat. Pokud ovšem na takovém druhu flirtování začnete být závislí, pak podvádíte.

Mobilní telefon je na prvním místě

Jistě se nedá popřít, že používáme online konverzaci více než tu reálnou. Pro naši lásku to může být až toxické. My, jedinci tohoto milenia, lpíme na telefonech příliš a někdy se může stát, že více než naši partneři. Což může být pro náš vztah velmi zničující.

Rozhovory o vašich drahých polovičkách s jinou polovičkou

Není nic špatného probrat svůj vztah s někým blízkým, s rodinou, přáteli nebo jinými. Je to naprosto normální. Ovšem, pokud klasické rozhovory o tom, jak se máte, překlenou v samou stížnost na vašeho partnera, může to znamenat, že se dostatečně nesnažíte situaci doma napravit. To vás může naprosto odcizit. Možná vůbec netušíte, co se s vaším partnerem děje, ale s přáteli už byste jej soudili.

Hledání útěchy u cizích

Každý z nás má rád čas sám pro sebe. Je to běžné a neškodné. Ovšem problémem se stanou chvíle, kdy emocionální potřeby začínáme hledat jinde. Vybíráme si náhodné lidi, s kterými sdílíme naše intimní pocity, osobní věci, které bychom správně měli sdílet hlavně s našimi partnery. Tím chceme říct, že vy a váš partner byste měli sdílet své pocity a řešit problémy hlavně spolu namísto, abyste se vzdalovali.

Partner se nestará o vaše přátelství

Naši nejlepší přátelé nemusí být zákonitě našimi partnery. Všichni máme svou blízkou partu, s kterou trávíme čas a na tom není nic špatného. Ale za takové přátelství bychom se neměli skrývat před našimi partnery. Je to nezdravé a vztah by byl velmi nestabilní, pokud dojde k takovému problému.

Představy, kde nefiguruje váš partner

Všichni občas sníme o někom jiném, to je naprosto normální. Ale pokud se v naší mysli vyskytuje čím dál tím častěji nebo neustále někdo jiný než náš partner, pak je něco v nepořádku. Měli byste být schopni otevřeně mluvit o svých přáních, abyste se oba cítili spokojeně a milováni.

zdroj: banter.fun