Vodka: praktický pomocník v domácnosti. Od odstraňování lepidel a skvrn až po odpuzování hmyzu

Vodka je známý alkoholický nápoj. Pití a následná opilost však není to jediné, co může přinášet. I pokud jste abstinenti byste doma měli nějakou tu lahev tohoto nápoje mít. Proč? Jelikož je praktickým pomocníkem v domácnosti. Podívejte se, co všechno dokáže.

Eliminace zápachu z bot

Zapáchají vám sportovní nebo jiné boty? Snadná pomoc. Postačí jenom vodka, kterou přímo do boty nastříkáte. Nechte ji působit minimálně přes noc. Ráno nebude po nepříjemném zápachu ani památky.

Čistič koupelen

Nemůžete dočistit umyvadlo v koupelně, jelikož na něm jsou nečistoty a stopy vodního kamene? I tady vám pomůže vodka. Stačí nanést na houbičku a potom se už jenom pustit do běžného čištění.

Odstraňovač lepidel

Jsou někde stopy lepidla, které potřebujete odstranit? Není to vždy jenom odlakovač nebo ředidlo, které se dá použít. Pokud ani jedno nemáte po ruce, sáhněte po lahvi jakékoliv čisté vodky a je to.

Repelent

Máte obavy z toho, že vás na zahradě bude otravovat hmyz? A to stejné platí i o vašem domově? Vodka může být i skvělým repelentem. Když k ní přidáte i esenciální olej, tak tento repelent i skvěle voní.

Odstraňovač skvrn od mýdla

Jsou na vašem umyvadle, nebo v držáku mýdel? Pokud je chcete jednoduše odstranit a žádný běžný čistič nezabírá, tak je na místě vyzkoušet právě vodu. Uvidíte, že po těchto nečistotách nebude velmi brzy ani památky.

Čistič oken

Chcete je dokonale vyčistit a také vyleštit? Využijte sílu lihu, kterého obsahuje vodka více než dost. Nastříkejte ji na okna, otřete je hadříkem a poté vyleštěte. Budou dokonale čistá a bez šmouh.

Odstraňovač skvrn

Jak si poradit se skvrnami na oblečení, které nejdou doprat? Můžete zkusit lokální čistění právě pomocí vodky. U většiny běžných skvrn se dostaví potěšující výsledek.

Pohlcovač zápachu

Je ve vašem interiéru nepříjemný zápach? Třeba z cigaret? Vytvořte si domácí osvěžovač z vodky, vody a citronové šťávy. Nastříkejte do prostoru a váš domov bude najednou dokonale vonět.