Vrak letadla uprostřed jihoamerické džungle proměnili v krásnou rekreační chatu

Opuštěný Boeing 727 uprostřed džungle v Kostarice. Když se vám naskytne takovýto pohled, nejspíš vám přijde na mysl strašlivá smrtelná nehoda a aeroplán ztracený v zelených dálavách džungle, bez nadějí na pomoc a na přežití. Realita od toho nemůže být vzdálenější. Tenhle boeing sem přitáhli záměrně, a to proto, že z něj chtěli vyrobit dům. No vážně. Počkejte, až se podíváte dovnitř!

Dům v džungli s pohodlím městského bytu

Červenobílý Boeing 727 byl už dávno vyřazen z provozu. Předtím, než ho sešrotovali, dostal ještě druhou šanci. Do nebeských výšin už se sice nepodívá, zato bude dělat spoustu radosti svým novým majitelům a jejich hostům. Proměnili ho na luxusní rekreační hotelovou chatu se dvěma ložnicemi, dvěma koupelnami, společenským prostorem s televizí a plnohodnotnou kuchyní a jídelnou. Nechybí ani připojená terasa na křídlech letadla s obřím dvanáctiramenným lustrem.

Veškeré vybavení je vyrobené ze dřeva a v typickém stylu tropických lesních příbytků. V každé, i v té nejzazší místnosti, je příroda doslova na dosah ruky.

Majitel, který letadlo koupil a předělal, by jej rád pronajímal cestovatelům. Je to totiž naprosto neopakovatelný a luxusní zážitek. Přespat uprostřed džungle s veškerým komfortem, elektřinou, tekoucí vodou, splachovacím záchodem a dokonce slušným wifi připojením a klimatizací. A to všechno na dohled od pláže na pobřeží Tichého oceánu a s divokými zvířaty na zápraží.

Z kokpitu je koupelna, lustry jsou z lahví od alkoholu

Letadlo je umístěno na platformě zhruba 15 metrů nad zemí. To zaručuje bezchybný výhled z oken do všech stran zdejšího národního parku Manuel Antonio i na blankytnou hladinu oceánu a bělostné písky nedaleké pláže.

Při tvorbě interiéru prokázal nový majitel Boeingu svou kreativitu a smysl pro humor. Stínítka lampiček u postelí jsou vyrobeny z lahví od vodky a lustr v jedné z koupelen zase z lahví od vína. Kokpit letadla, kde dříve sedávali piloti, přestavěl majitel na záchod s koupelnou. Sedadla pilota a co-pilota ale zanechal, i když knipl a palubu už byste tam hledali marně. Vedle koupelnového kokpitu je ložnice se dvěma dvojlůžky, wifi routerem a klimatizací.

Na ten navazuje společenská místnost s televizí, dále plnohodnotná kuchyně se sporákem, troubou, kávovarem i mikrovlnkou a ocas letadla opět patří ložnici, tentokrát s jedním dvojlůžkem a úplně vzadu je opět koupelna se sprchou, která je od džungle oddělená jenom hustou sítí přes otvor, kde dříve býval zapuštěný motor letadla.

Pobyt v tomto letadle majitelé nabízejí na nejznámějších ubytovacích portálech za poměrně nízkou cenu 600 dolarů, což je v přepočtu kolem 15 000 korun.

Obrázky: Videostill