Vyčistit tapetu je snadnější než se zdá. Kromě čistících prostředků pomůže i chleba nebo ekologická houba

Mnoho lidí má doma tapety na stěnách, které mohou pomoci vytvářet útulný domov. A ti stejní lidé mohou mít doma také nezbedné dítě, které vezme do ruky pastelky a začne na stěny malovat. Je to běžná součást vývoje dětí a tak není důvod jim nadávat. Raději řešte, jak tapetu vyčistíte. V tom vám poradíme my. Stačí použít osvědčené věci.

Čisticí prostředky

V podstatě se jedná o základní metodu a postup. Použijte univerzální čisticí prostředky, které máte doma. Jsou tou nejlepší volbou v případě omyvatelných tapet. Použijte je dle návodu a pomocí houby nebo měkkého hadříku odstraňte jak dětské čmáranice, tak samozřejmě i jakékoliv jiné nečistoty, které by zde mohly být.

Ekologická houba

Můžete jít také cestou ekologie a využít speciální ekologickou houbu, která je unikátní v tom, že ji stačí jenom navlhčit a následně ji využít k čištění. To by díky jejím vlastnostem mělo být nejenom efektní, ale i šetrné.

Klasický chléb

Jdeme na jednu méně známou a pro mnohé jistě překvapivou možnost, jak vyčistit tapetu. Jde o použití kousku chleba. Vezměte krajíc chleba, lehce ho promněte v ruce a vytvořte váleček a pomocí něho následně jemně čistěte tapetu. Je to až neuvěřitelné, ale skvrny zmizí. Stejný postup se dá využít také v případě čištění běžných zdí.

Benzín a etylalkohol

I tyto dvě látky se dají použít na čištění tapet. Pozor však na jejich sílu a tak stačí opravdu jenom málo. Trochu technického benzinu nebo etylalkoholu naneste na měkký hadřík a lokálně čistěte konkrétní skvrny. Suchým hadříkem dočistěte a otřete a měli byste mít hotovo. Snadné.

Jedlá soda

Ukazuje se, že jedlá soda má mnoho využití, pokud jde o úklid domácnosti. A čistění tapety je jednou z těch možností, která přijde vhod. Použijte trochu jedlé sody a v kombinaci s trochou vody vytvořte čisticí pastu, kterou měkkou houbičkou nebo hadříkem aplikujte tam, kde je to potřeba.

Obrázky: Pixabay