Vynálezce, který staví své výtvory v garáži a svými nápady předčí i naše nejdivočejší sny. Podívejte se s námi na nejzajímavější z nich

Colin Furze je britský instalatér a youtuber, jehož vynalézavost získala již 6 guinnessových rekordů – největší ohňostroj, nejrychlejší toaleta, nejvyšší dosažená rychlost na koloběžce, nejrychlejší kočárek a nejdelší motocykl. Jeho sbírka je stále více futuristická, což můžeme vidět na jeho létajícím kole nebo robotu Hulkbuster vyrobeného z dílů, jež si pořídil na eBayi.

My vám přinášíme pár jeho impozantních vynálezů, nad kterými zůstává rozum stát.

Domácí létající kolo

Colin Furze byl sponzorován Fordem, aby vytvořil funkční domácí létající kolo. Ve svém videu seznamuje diváky s prvotními náčrty tohoto stroje. Plán měl jeden ventilátor vpředu a druhý vzadu směřující vodorovně k zemi. Na každém „kole“ s ventilátorem je umístěný rám, navrchu jeden motor a mezi nimi sedačka pro řidiče.

Poté, co sám otestoval motory a množství hmotnosti, kterou stroj dokáže zvládnout, zaměřil se na stavbu konstrukce, jenž by dvě „kola“ spojovala. Po zohlednění směru vrtulí, musel jeden z motorů otočit vzhůru nohama a změnil tvar rámu ze spodní části první vrtule na horní část druhé, jak můžete vidět na obrázku. Je to tak z toho důvodu, aby nedocházelo k setrvačnímu otáčení.

Po zkonstruování spojovacího rámu do tvaru L, propojil dvě vrtule dohromady. Poté přidal motory, ovládací prvky a naposledy palivovou nádrž. Nyní mohl začít testovat hotový výrobek. Přestože vypadá toto vznášedlo celkem nebezpečně a nemá žádná řidítka, let byl na první pokus úspěšný.

Robot Hulkbuster

Hulkbuster je stvoření, které představuje vnější kostru robota použitého Iron Manem k boji s Hulkem ve filmu Avengers: Infinity War. Colinovi se podařilo sestrojit obrovského, ale plně funkčního robota, který je vysoký více jak 3 metry. Colinovo cílem bylo, aby robot mohl pohybovat rukama i nohama, aby tedy byl hydraulický. Projekt byl pod záštitou eBaye, takže všechny součástky použité na Hulkbustera byly získány z těchto stránek.

Celá výroba vypadala tak, že Colin nejdříve začal od nohou. Do každé nohy umístil baterii a tím se její váha zvýšila přibližně na 200 kg. Poté pokračoval pasem s použitím ložiska připevněného ke kyčlím, aby se mohl robot pohybovat. Zbývaly už jen paže.

Jakmile byla konstrukce ramen spojena s ložiskem, nainstaloval motorovou převodovku, aby se mohlo ložisko otáčet a čerpadlo pro dva válce, které se pohybují kolem ramen. Nakonec nainstaloval baterie a ovládací prvky, které používal k tomu, aby se robot mohl zcela pohybovat. Už jen židle chyběla, na které bude Colin sedět uvnitř robota. Pak přišla první zkouška. Ta naštěstí byla úspěšná. Ve svém videu Colin tvrdí, že tento projekt byl pro něj tím nejkomplikovanějším, na kterém kdy pracoval. Zabralo mu to dohromady více než dva měsíce.

Boty ála Magneto

Projekt, který představovala magnetická obuv odolávající gravitaci, jež umožnila Colinovi chodit po stropě své garáže, zatímco se houpal hlavou dolů.

Materiál nashromáždil nejdříve z místního dvora plného šrotu, kde jako levnou alternativu za elektromagnety, vzal za vděk starými mikrovlnnými troubami. Z jejich transformátorů vyjmul magnetickou cívku, kterou protáhl elektrickým proudem, aby vytvořil elektromagnet. Po otestování magnetů zjistil, že každý může udržet až 80 kg váhy. Připevnil je tedy na boty.

Nejnáročnější částí v podstatě nebyla realizace projektu, ale samotné učení se chůze po stropě s elektromagnetickými botami. Nakonec ke každé botě připevnil přepínač, jenž mohl ovládat rukama. Což znamená, že každou botu mohl zapínat a vypínat jednotlivě. A dílo bylo dokonáno.

zdroj: brightside.me