Využití papírových utěrek v domácnosti. K ruce přijdou na bylinky, kávu nebo olej

K čemu jsou primárně papírové utěrky, to ví každý. Nahradí ty klasické ve chvíli, kdy si chceme usušit ruce, nebo něco otřít. Většina lidí však netuší, že tu jsou i další možnosti toho, jak se dají zajímavě využít. My vás to naučíme.

Na bylinky

Jak je uchovat delší dobu svěží a čerstvé? Jednodušeji, než si myslíte. Propláchněte je vodou, vložte na papírovou utěrku, a i s ní je vložte do igelitového sáčku. Potom do lednice, kde vydrží čerstvé podstatně déle.

Na cezení

Potřebujete cedit polévku a zbavit ji tuku? Vezměte obyčejný cedník, který vyložte několika vrstvami papírových utěrek. Vývar takto přelijte a bude dokonale čirý, bez zbytečné mastnoty.

Na chléb

Chcete ho udržet čerstvý po delší dobu? Pokud ano, není jednodušší cesty než ho zabalit do papírové utěrky. Ta bude lépe sát vlhkost, kvůli které chleby ztrácí svou křupavost.

Na skvrny

Různé skvrny na oblečení se dají odstranit tak, že na ně položíte na několikrát přehnutou papírovou utěrku. Potom přes ni přejedete žehličkou a papír skvrnu jednoduše vtáhne do sebe. Oblečení potom vyperte.

Na maso

Jak plátky masa, tak třeba i plátky uzenin zbavíte nadměrné vody nebo nepříjemného povlaku tím, že je na chvíli dáte mezi dva útržky papírových utěrek.

Na kávu

Došly vám doma kávové filtry? Žádný strach. Váš oblíbený nápoj si můžete udělat i tak, že budete improvizovat. Filtr jednoduše nahradí upravená papírová utěrka.

Na olej

Vadí vám mastnota na lahvi od oleje? Zabalte ji do papírové utěrky, tu upevněte gumičkou a cokoliv zteče z hrdla, to jednoduše nasaje právě papírová utěrka. Jak snadné.

Na úklid

Nikoliv ten, kdy s nimi utřete rozlitou tekutinu. Z papírových utěrek se dají vytvořit vlhčené ubrousky. Stačí je rozříznout na polovinu, dát do uzavíratelné nádoby a přidat vodu spolu s pár kapkami esenciálního oleje. Když dokonale zvlhnou, můžete jednotlivé útržky snadno používat.