Vyžehlit oblečení lze i bez žehličky. Použijte hrnec, led nebo sprchu

Potřebujete mít vyžehlené oblečení, ale vaše žehlička je momentální rozbitá a vy jste ji ještě nedali opravit, ani jste si nepořídili novou? Může se to jevit jako velký, ale rozhodně ne neřešitelný problém. Naučíme vás, jak si oblečení vyžehlit i jinak.

Použijte hrnec

Stačí jít do kuchyně a dát v hrnci vařit obyčejnou vodu. Přiklopte hrnec pokličkou a následně na ni položte vaše oblečení. Postupně ho posouvejte tak, aby se nahřálo celé. Díky tomu ho teplý hrnec téměř dokonale vyžehlí. Jednoduché a praktické hlavně u malých kousků.

Dejte ho do sprchy

Druhou možností je jít se svým oblečením do sprchy. Zde ho pověste na ramínko, zapněte vodu naplno a nechte ji téct. Ale ne tak, aby stříkala na oblečení. Vy pouze potřebujete vytvořit v koupelně trochu vodní páry, která pomůže k tomu, aby bylo vaše oblečení dokonale hladké a bez přehybů a bez záhybů.

Využijte led

Třetí metoda využívá ledu. A to hned dvěma způsoby. Ta první je spojena s tím, že oblečení rozložíte a potom po něm budete rychle a jemně jezdit ledovou kostkou. Druhá metoda s ledem využívá sušičku prádla. Vhoďte do ní nevyžehlené oblečení, k němu přidejte dvě kostky ledu a sušičku zapněte. Oblečení bude jak svěží, tak bude hlavně i dokonale vyžehlené.

Sáhněte po žehličce na vlasy

Pokud nemáte klasickou žehličku, tak můžete snadno improvizovat. A to tak, že využijete žehličku na vlasy. Když dokáže teplem vyhladit vaše vlasy, tak dokáže to stejné i s vaším oblečením. Hodí se hlavně na vyhlazení různých okrajů, ale s trochou šikovnosti vyžehlíte celý outfit.

Použít se dá i fén

Poslední možností, jak zvládnout žehlení bez žehličky, je použití fénu. Ani to není nijak složité. Základem je oděv lehce navlhčit vodou a potom na něho jenom foukat horký vzduch. Pozor ať si oblečení nespálíte. Je třeba volit optimální vzdálenost a potom si můžete být jisti, že vše co je ohnuté bude rovné.