Vzal starou vanu a přetvořil ji na unikátní sedačku

Stará vana je pro mnohé haraburdí, která patří do sběrného dvora, do sběrny železa, nebo na skládku. Tento muž pro ni však našel unikátní využití. Nikoliv v koupelně, ale ve svém obýváku. Vyrobil z ní unikátní sedačku.

Rozříznutí na polovinu

Jako první bylo potřeba vanu rozpůlit na polovinu. To proto, aby se získal požadovaný tvar a dalo se na ní bez problémů sedět. Tento krok byl patrně tím nejnáročnějším. Ale podařilo se. Kus vany byl odříznut a zbytek byl začištěný.

Bez nového nátěru by to nešlo

Druhým krokem byl samozřejmě nový nátěr. Původní stará vana byla celá rezatá a taková by se v interiéru rozhodně nijak zajímavě nevyjímala. A tak ji bylo třeba obrousit, potom natřít základní barvou a následně i finálním nátěrem. A ten byl zajímavý, jelikož vnitřek vany byl natřený na bílo, zatímco z vnější strany byl použitý modrý odstín.

Renovace nožiček

I ty se dočkaly renovace. Jak v tom, že byly obroušené a dále natřená na žluto, tak i v tom, že musely být umístěny na jiná místa na vaně. To proto, že vlivem odříznuté části by došlo ke ztrátě stability. A tak se umístily na místa nová, díky čemuž vana i s odříznutou částí perfektně držela, jak měla.

Nutné polstrování

Aby bylo sezení na gauči z vany pohodlné, bylo samozřejmě nutné myslet také na polstrování. I jeho výroba nebyla nic složitého. Postačilo mít k dispozici trochu molitanu a dále látky, kterou se obšil. A to vše v rozměrech, které odpovídaly vnitřnímu velikosti vany. Navíc k tady byl kladen důraz na to, aby bylo polstrování netradiční, pokud jde o designovou stránku. A proč by ne, když má být součástí vany.

Vznikl dokonalý gauč

Když bylo hotovo, nikdo nemohl uvěřit vlastním očím. Najednou to nebyla stará vana. Nebyla to ani nová vana, jelikož vznikl nádherně vypadající gauč, který se stal designovým místem pro odpočinek v obývacím pokoji. Co na něho říkáte?