Z jedné růže několik dalších. Zasaďte je do brambor

Růže jsou jedny z nejpopulárnějších květin. Pokud někdy nějakou dostanete, buď ji necháte pár dní ve váze u vyhodíte, nebo ji necháte usušit, popřípadě si z ní vypěstujete několik dalších. Jsme si jisti, že budete chtít zvolit právě možnost poslední, a tak vám ukážeme, jak na to. Je to jednodušší, než se může na první pohled zdát.

Odtrhejte květ i listy

Jako první je nutné růže upravit. A to tak, že z nich nejprve odtrháte veškeré listy, stejně jako je zbavíte květu. Cílem je dostat jenom jednotlivé stonky. Co na nich ponechat můžete, to jsou jednotlivé trny. Ty ničemu nevadí.

Stonky naroubujte

Roubování není nic jiného než přeříznutí daného stonku. Z jednoho celého můžete udělat několik menších. Záleží jenom na tom, jak velká vaše původní růže byla. Samotný řez na daném stonku je třeba vést v úhlu okolo 45 stupňů, nikoliv kolmo, jako při klasickém řezání čehokoliv.

Zasaďte do brambor

Nyní ona patrně nejkurióznější, ale zároveň ta nejdůležitější část. Stonky je totiž nutné zasadit do brambor. Vezměte běžné brambory, udělejte do nich odpovídající díru minimálně do jejich středu a do té potom zapíchněte daný stonek. Do každé brambory patří jeden.

Zasaďte do země nebo květináče

Brambory se zapíchnutými stonky už stačí jenom zasadit. Pokud máte zahradu, tak přímo do záhonu. Pokud ji nemáte, dobře poslouží třeba klasické květináče, nebo truhlíky, obojí je vyhovující řešení. Zvolte optimální hloubku, aby brambory byly pod zemím, ale část stonků vyčuhovala ven.

Starejte se a zalévejte

Růže máte zasazeny, a tak už zbývá v podstatě jenom jediné. A to starat se o své rostliny. A to nejlépe tak, že je budete pravidelně zalévat a také se budete starat o to, aby měly dostatek hnojiva a aby je nenapadal plevel, nebo různí škůdci. Následně by měly celkem rychle zakořenit a poté ukázat, jak rychle dokážou vyrůst.