Z obyčejného sudu s hlínou a pár květinami vytvořil umělec unikátní venkovní minizahrádku

K čemu všemu se dá použít starý sud? Nemusí být jenom na vodu, jelikož může posloužit i jako skvělá dekorace. Základem by měl být dřevěný nebo plastový sud, který jako první naplníte hlínou, která poskytne vše potřebné pro růst rostlin, které do něj zasadíte.

Stačí 4 rostliny

Unikátem této zahradní dekorace je to, že není postavena primárně na rostlinách, tak jako je tomu u celé řady jiných dekorací. Rostliny zde sice hrají svou roli, ale spíše minoritní. Proto se inspirujte tvůrcem daného nápadu a zasaďte do hlíny jenom 4 květiny. Za chvíli zjistíte, že to opravdu stačí a že více jich skutečně nebude třeba. To vám garantujeme.

Použijte domečky

Dále je třeba použít několik domečků, ať už ze dřeva, nebo z keramiky, či z jiných materiálů. Ty se dnes dají nejenom koupit, ale můžete si je klidně i vyrobit – třeba z hlíny. Ty se stanou po květinách dalším základem vaší dekorace v sudu.

Použijte i další doplňky

Když máte to hlavní, můžete svůj sud a hlínu v něm doplnit dalšími prvky. Jedná se třeba o miniaturní plot, jedná se o různé kamínky, které budou naznačovat chodníky, stejně jako se může jednat o různé postavičky. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Důležité je jenom to, abyste vše sladili do jednoho stylu.

Unikátní mini zahrada

A co vznikne? Jde o unikátní mini zahradu, která se aktuálně stává trendem v oblasti různých dekorací. Jejím unikátem je to, že dokáže kombinovat jak přírodní věci, tak i různé miniatury, které dohromady vytváří zajímavou kompozici. Pokud jste tvořiví, tak tak může klidně odrážet i realitu toho, jak to reálně vypadá u vás na zahradě.

Nejenom velký sud

Takovouto minizahrádku nemusíte vytvářet jenom z velkého sudu. Může vzniknout třeba i jako zajímavá interiérová dekorace na vašem okně. V takovém případě je možné použít třeba menší krabici nebo bedýnku, která poslouží jako základní květináč.

Obrázky: MyFrugalAdventures