Z plastových lžiček a pet láhve originální bytová dekorace. Vyrobte si designový lustr

Plastové lžičky se mohou hodit buď na konzumaci pokrmů na cestách, nebo mohou být využity na tvorbu zajímavých a originálních bytových dekorací, které jsou zároveň i praktické. Pokud vás více zajímá možnost číslo dvě, inspirujte se netradičním nápadem.

Postačí lžičky a PET lahev

Co budete potřebovat? Jsou to jenom dvě věci. Tou první je PET lahev, kterou pro dokonalost výsledku doporučujeme nejméně dvoulitrovou. Dále budete potřebovat také plastové lžičky. A těch bude nutné mít po ruce opravdu hodně. Třetí věcí už je lepidlo, či silikonová tavicí pistole, která práci mnohem usnadní.

Odřízněte dno lahve

Jako první je třeba připravit si lahev. A to tak, že odříznete její dno. To proto, že vytváříte lustr a právě do této části bude následně umístěna žárovka. Odříznuté dno je nezbytné jak proto, aby mělo kudy unikat teplo, tak i proto, aby mohlo světlo bez problémů procházet tam, kam má.

Připravte si lžičky

Nyní si připravte jednotlivé plastové lžičky. Nebudete je potřebovat celé, ale budete potřebovat jenom jejich část. Onu takzvanou rukojeť lžičky bude třeba odlomit, nebo odříznout, nebo uštípnout. Postup necháme na vás podle dostupnosti nástrojů, které máte doma.

Začněte s lepením

Můžete se pustit do lepení. Vezměte lepidlo nebo tavnou pistoli, naneste trochu na samotný konec lžičky a tu následně přitiskněte k plastové lahvi. Začíná se od odříznuté části a to tak, že se lžičky lepí způsobem, aby jejich špička směřovala směrem dolů. Takto pokračujte, dokud nepolepíte celou lahev.

Vytvořte horní lem

Součástí designového lustru bude také horní kulatý lem, který se také vytvoří pomocí lžiček. A to tak, že je budete lepit jednu podruhé do tvaru kruhu, který se následně uzavře.

Instalujte žárovku

Poslední krok už je celkem jasný. Prostrčte drát s objímkou, namontujte žárovku a svůj lustr máte hotový. A kam ho pověsíte, to je jenom na vás. Všude bude vypadat dokonale.

Obrázky: Yaroslav Olenev