Zapíchal zápalky do květináče. A rázem bylo po škůdcích

Pokojové rostliny mají nejenom estetickou, ale i praktickou funkci. Dokážou nejenom přetvářet oxid uhličitý na kyslík, ale také čistit vzduch. I proto je na místě, abychom doma několik takzvaných pokojovek měli.

Péče není vždy jednoduchá

Zapomínat bychom neměli na to, že péče o pokojové rostliny nemusí být vždy jednoduchá. Zalévat i hnojit je jistě zvládnete. Co ale v případě, že se objeví škůdci? Ty se sice dají zlikvidovat pomocí chemie, ale skutečně chcete, aby byla aplikována na rostlinu a v souvislosti s tím také do prostoru vašeho interiéru?

Nejlépe pomohou rady zkušených zahrádkářů

Rostlina napadená škůdci není nutně odsouzena k zániku. Jsou i přírodní a osvědčené metody, jak si poradit s jakýmikoliv škůdci. Stačí pouze vědět, jak na to. Tady pomohou hlavně rady a postupy zkušených zahrádkářů, kteří při pěstování dbají hlavně na ekologii a na to, aby jejich rostliny i následné plody byly zcela bez chemie.

Pomohou obyčejné sirky

Trik, který si ukážeme, je na škůdce tím zaručeně nejlepším. Jediné, co budete potřebovat, jsou běžné zápalky. Za jednotky korun je koupíte v jakékoliv trafice i obchodě. Není proto vůbec nutné vyhazovat velké peníze za různé postřiky a přípravky, které jsou plné chemie, která se chcete vyhnout. Vám postačí jedna jediná krabička sirek.

Zapíchejte je do květináče

Sirky postupně vyndávejte z krabičky a postupně je zapichujte do květináče. A to hlavičkami dolů. Ideální je píchat je několik centimetrů od okraje květináče, i od stonku rostliny. Takto jich napíchejte několik, po dvou dnech je vyndejte a napíchejte do květináče nové.

Po pár dnech bude po škůdcích

A co se stane za pár dní? Budete jenom zírat. Škůdci budou minulostí, a to bez nutnosti používat jakékoliv insekticidy a další přípravky. Důvodem je to, že v hlavičkách od zápalek se nachází kombinace síry a fosforu, který se dostává do půdy a která pomůže rostlině v tom, aby se škůdcům sama efektivně ubránila.