Zasazení a následná péče o orchideje není náročná. Je důležité dodržovat tato pravidla

Orchideje jsou velmi populárními rostlinami, které zaujmou květy a vůní. Jak ale zajistit, aby ty byly opravdu krásné? Základem je rostlinu správně zasadit. Jedině tak se jí bude dobře dařit a květy budou dokonalé.

Vlhká zemina

Pokud orchidej přesazujete, nebo využíváte sazenice, pamatujte si jednu velmi důležitou věc. Zemina, do které květinu sázíte, by měla být za všech okolností vlhká. Jedině tak bude mít kořenový systém hned potřebné množství vláhy.

Transparentní květináč

Jaké specifikum by měl mít květináč pro orchideje? Měl by být transparentní. To proto, aby se světlo dostalo také ke kořenům této rostliny. Má to však ještě jednu výhodu. Můžete pozorovat kořenový systém a zjistit, kdy je čas na přesazení.

Díra v květináči

V květináči, a to konkrétně v jeho dně, by měla být vždy vytvořená díra. Nebo několik děr. Je to proto, aby mohla těmito dírami odtékat přebytečná voda. Díky tomu nehrozí, že orchidej bude mít nadbytek vody a došlo by k zahnívání kořenů.

Správné umístění v květináči

Rostlina by měla být v květináči vždy umístěna v jeho středu, díky čemuž se budou moci kořeny správně větvit a rozvíjet a nebude hrozit to, že by narazili na překážku v podobě stěny nádoby. Když k tomu začne docházet, zvažte přesazení. Dále je vhodné přidat do květináče také nějakou oporu, která pomůže rostlině držet stabilitu.

Zalévejte pravidelně

Když je orchidej čerstvě zasazena, zalévejte ji jednou za tři dny. Tedy častěji, než když se ujme a stane se z ní dospělá květina. Poté stačí zalévání v intervalu zhruba jednou za deset dní.

Umístěte ji na správné místo

Květina miluje světlo, a tak zvolte právě takové místo. Pozor však na přímé sluneční paprsky, které rostlina naopak nesnáší. Mohou jí dokonce popálit.

Obrázky: Pixabay