Zaseknutý prstýnek neřezejte. Sundat ho lze pomocí tkaničky

Prsten zaseknutý na prstu umí připravit pěkně horké chvilky. Naštěstí hned není třeba volat hasiče s pilkou na železo a prsten nemusíme ihned zničit, i když se zdá, že ho dolů prostě nedostaneme. Naštěstí existuje technika, která nám pomůže sundat z prstu i ten nejzaseknutější prstýnek.

Sundat prstýnek někdy není snadné

Tenhle problém dělají hlavně snubní prstýnky. Člověk je nosí na ruce tak dlouho, že i přesto, že všechny klouby či tuková vrstva se už dávno zvětšily, ten jeden jediný článek prstu zůstává tak úzký, že se na něj prstýnek vejde. Problém ale nastává ve chvíli, kdy je zapotřebí prsten z nějakého důvodu z prstu sundat a ono to najednou nejde. Někdo propadá panice, už se vidí s fialovým prstem těsně před amputací a někdo ihned volá hasiče s pákovými kleštěmi na přeštípnutí prstenu.

Nic z toho ale naštěstí vůbec není nutné. Existuje spousta různých způsobů, jak dostat zaseknutý kroužek z prstu dolů.

Izolepa nebo pružná tkanička

K provedení tohoto triku budete potřebovat tenkou izolepu nebo pružnou plochou tkaničku či jinou šňůrku. Připevněte tuto pásku těsně nad vrchním kloubkem prstu a pak celý prst šňůrkou nebo lepicí páskou omotejte tak těsně, jak jen to půjde. Kůže pod páskou musí zbělet a prst tím na chvíli ztratí na objemu. I když vám špička prstu bude nepříjemně pulzovat, nemějte strach, na tu chviličku to nevadí.

Omotávejte prst, až se dostanete k zaseknutému prstýnku, kterým konec omotávaného pruhu provlékněte skrz. Provléknutý konec pak už jenom prsty pevně uchopte a začněte jej pomalu odmotávat směrem vzhůru. Jak odvíjíte z prstu pásek provlečený prstýnkem, posouváte tím kovový kroužek stále výše, až jej snadno uchopíte a sejmete ze špičky prstu.

Aby postup fungoval ještě lépe, můžete navlhčit spodní stranu prstýnku slinou nebo jarem na nádobí.

Lékař z ambulance natočil instruktážní video

Jistý lékař, který se s tímto problémem nejspíš ve své ordinaci potýkal až příliš často, vynalezl zajímavý způsob, jak prsten dostat dolů. Video jeho postupu se objevilo na serveru Youtube.com a my se o něj musíme podělit.

Obrázky: Pixabay