Závěsnými policemi na květináče získáte extra prostor. Jejich výrobu zvládne každý

Chcete pěstovat květiny, bylinky, nebo jiné rostliny, ale na vašich oknech už není místo pro další květináče? Nezoufejte. Ukážeme vám, jak si vyrobit praktické police, se kterými možnosti místa pro květináč výrazně rozšíříte.

Pouze pár věcí

Poličky na květináče vyrobíte svépomocí, pouze z několika věcí. Základem jsou dřevěná prkna, provaz pro spojení a pověšení, dále několik základních věcí z domácího nářadí. Hlavně metr, vrtačka a pila na řezání děr.

Změřte a vyvrtejte

Prvním krokem je měření. Na každém rohu vašeho prkna přesně vyměřte místo, kterým vyvrtáte díru. A to naskrz. Touto dírou následně povede provaz na zavěšení. V každém rohu by měla být jedna díra. Na každé prkno tedy čtyři, vždy ve stejných místech od krajů. Ideálně ve vzdálenosti 2 cm.

Vyměřte otvory na květináče

Ty na nich nebudou jenom postaveny, ale budou v nich přímo zasazeny, což zvýší jejich stabilitu. Proto si vyměřte i místa, kde následně budou květináče umístěny. Počet a vzdálenosti volte podle toho, jak dlouhá máte prkna a kolik máte květináčů.

Vyřežte kulaté otvory

Nyní na daných místech vyřežte kulaté otvory. Jejich průměr by měl být vyšší než spodní část klasického květináče, ale ne větší, než jeho vrchní část. Ten se musí do otvorů vejít, zhruba ve středu se zastavit, ale nesmí propadnout.

Police svažte dohromady

To nejhorší máte za sebou. Nyní už stačí vzít provázek a jednotlivá prkna, tedy police s dírami na květináče svázat provázkem. Mezi nimi musí být na obou stranách stejná vzdálenost, aby byla zajištěna potřebná rovina, až vaše poličky budou zavěšeny.

Pověste za zeď a umístěte květináče

Poslední krok už je zcela samozřejmý. Své poličky pověsíte na zeď a do jednotlivých otvorů umístíte květináče. Ty před tím naplňte zeminou a zasaďte do nich sazenice čehokoliv, co chcete v tomto svém policovém systému pěstovat.

Obrázky: hometalk.com