Zázvor sice pomáhá, ale může mít také několik nebezpečných vedlejších účinků

Zázvor je považován za jeden z velmi dobrých přírodních léků. Hodí se nejenom jako prevence před nachlazením, ale také jako pomocník při léčbě chřipek, rýmy, bolestí v krku a další zdravotních problémů. O čem se ale nemluví, to jsou jeho vedlejší účinky.

Ředění krve

Pokud užíváte léky na ředění krve, a uvažujete nad tím, že začnete ještě užívat zázvor, dejte si pozor. Může dojít k nebezpečným stavům. Raději vše konzultujte se svým lékařem. Jinak by mohlo dojít k tomu, že bude účinek daných léků násoben, což pochopitelně vede ke zdravotním komplikacím.

Těhotenství

Zatímco dospělému jedinci zázvor jenom prospěje, buďte na pozoru při jeho užívání v těhotenství. Když už ho využijete jako přírodní léčivo, tak hleďte především na to, kolik ho budete konzumovat. Nadměrné množství může vašemu plodu uškodit.

Krevní tlak

Jestliže trpíte zvýšeným krevním tlakem, je vhodné si dát na zázvor pozor a rozhodně to s ním nepřehánět. Jinak by mohly vzniknout stavy, které vás budou ohrožovat na životě. Zvláště když je vysoký krevní tlak celkem velkým rizikem.

Cukrovka

Jestliže trpíte zvýšeným krevním cukrem, dávkujte zázvor raději v menších dávkách a hlídejte si krevní cukr. V opačném případě mohou hrozit možné komplikace.

Úbytek váhy

Jestliže potřebujete spíše nabírat hmotu a nikoliv hubnout, raději na zázvor zapomeňte. Podporuje totiž hubnutí, které je ne vždy žádoucí a některým by redukce váhy mohla uškodit.

Hemofilie

Jestliže vám byla diagnostikována hemofilie, tak se zázvorem opatrně. Raději jeho užívání konzultujte se svým lékařem, který vám nejlépe odpoví na otázky, zda ani a zda vůbec bude pro váš organismus vhodný.

Problémy se srdcem

I když je zázvor obecně doporučován na léčbu různých zdravotních problémů, tak buďte opatrní, pokud máte problémy se srdcem. Jeho nadměrné užívání by mohlo dané problém jenom zhoršit