Zbavte se odlupující kůže na rukách. Zabírá jídlo i koupel

Podívali jste se na své ruce a na svých dlaních a prstech máte odlupující-se kůži? Je to nejenom nepříjemné, ale je to také nevzhledné. Koho tento problém trápí, tomu poradíme, jak se dá snadno vyřešit.

Proč se odlupující kůže objevuje?

Důvodů může být celá řada, od běžných až po specifické. Sem řadíme třeba různá onemocnění, nejenom kůže. Je to i nedostatek vitamínů, jsou to alergické reakce, může to být špatná a nedostatečná péče, nebo může být problémem špatný životní styl a klidně i drogy. Vliv ale může mít také kosmetika, čisticí a jiné prostředky, či vlhkost pokožky.

Jak si pomoci?

V první řadě je třeba eliminovat výše popsané situace a příčiny, které mohou suchou a odlupující-se kůži způsobovat. To je základ. Pokud nic z toho nevyjde, je možné také zamířit k lékaři. A ani toto není poslední možnost. Ukážeme vám i další, jednoduché postupy.

Změňte stravu

Určitě je na místě změnit svou stravu. Základem by mělo být jak ovoce, tak samozřejmě i zelenina. Důležité je do těla dostat hlavně vitamíny A, B, stejně jako vitamín E. Jezte také ořechy, luštěniny, žitný chléb, obiloviny, rostlinné oleje i cereálie. Vše pomáhá.

Pečujte o kůži

Vhodná je rozhodně také pravidelná péče. Ideální jsou různé regenerační a také vyživující masky na ruce. Nejlépe samozřejmě přírodního charakteru. Využít se na ně dá třeba rakytník a olej z něho, nebo také med či olivový olej.

Změňte své návyky

Pokud si umyjete ruce, nebo se vykoupete a osprchujete se, tak si dlaně neutírejte ručníkem, který by mohl kůži lehce obrušovat. Jenom si je oklepejte a potom je pokud možno ošetřete trochou rostlinného olejem, nebo něčím podobným.

Dopřejte rukám teplo

Vhodné je rukám čas od času dopřát i teplo. Vhod může přijít jak teplá lázeň, klidně s olejem z rakytníku, nebo i to, že máte ruce pod přikrývkou. V obou případech je zahřejete a stimulujete krevní oběh.