Zbavte se pavouků v domácnosti. Pomohou obyčejné kaštany

Někdo je miluje, ale většina lidí se jich bojí. Máme na mysli pavouky. Mnoho jedinců z nich má až panickou hrůzu. Většina lidí spíše jenom obavu. Jde o klasický strach, jelikož nevypadají nijak vábně a mnohdy máme obavy i z toho, že jsou nebezpeční. Co v případě, že jich máte doma více než dost?

Pavouk v interiéru není nic výjimečného

Je jedno, zda bydlíte v domě nebo bytě. Dříve nebo později zde nějakého pavouka jistě objevíte. Nejde o nic výjimečného. Že se vyskytují v lidských příbytcích je zcela běžné. Dostat se se mohou dveřmi nebo okny, přinesete si je na oblečení, ale třeba i jako součást vašeho nákupu. Neřešte to, jak se k vám dostanou, ale to, jak se jich zbavíte.

Existuje postup, který je zdarma

Jistě znáte různé metody založené na tom, že budete používat spreje které je mají zahubit, různé produkty určené ne zásuvky, nebo řadu jiných věcí. Všechny jsou však spojeny s tím, že za ně musíte platit. A výrobce ani prodejce vám neřekne, že jsou k ničemu. Vy je koupíte, ale stejně to nepomůže. Až potom možná prozřete a zjistíte, že to nejlepší je zdarma.

Pomohou obyčejné kaštany

Co na pavouky skutečně velmi efektivně platí? Jsou to kaštany. Ano, ty úplně obyčejné, které se na podzim tak hojně sbírají. I když my jejich vůni nijak výrazně necítíme, u pavouků je to jinak. Ti ji cítí celkem dost, a hlavně jim poměrně dost vadí. Proto se místům, kde jsou cítit kaštany, zcela z pochopitelných důvodů vyhýbají. Vy v tuto chvíli již víte, co vám pomůže.

Co s kaštany udělat?

Rada, jak se zbavit pavouků je jasná. Jako první je třeba nasbírat kaštany. Když je máte, musíte je umístit na různá místa ve vašem bytě. Ideálně do různých zákoutí, kde se pavouci schovávají. Takto je zde nechte pár dní a uvidíte, že brzy nebude po těchto nezvaných hostech ani památky. Postup, který přijde vhod majitelům bytům, domů, ale třeba i různých chat, nebo zahradních chatek.