Zbavte se poletujících molů v domácnosti. Zásadní je najít líheň

Pokud vás moli trápí a nevíte, jak se jich zbavit, máme pro vás několik rad, jak na ně. Nebojte se, žádné chemické čistící a deratizační prostředky nehrozí, půjde spíše o domácí a osvědčené rady. Po jejich použití velmi rychle zjistíte, že po molech není ani památky.

Ničí potraviny i nábytek

Moli jsou noční můrou mnoha domácností. Poletují si všude možně a vy se je marně snažíte zabíjet, ale vždy se nějaký nový objeví. Týká-li se to i vaší domácnosti, pak určitě na nic nečekejte a rychle se jich zbavte. Nehrozí u nich sice riziko nějakých závažných zdravotních komplikací, nicméně jejich tendence dělat si nepříjemná hnízda v potravinách je nevyhovující. 

Nepříjemná skvrna na stěně

Jak mol vypadá, určitě víte. Malá rychlá a téměř neviditelný motýl, který ani nevydává zvuk a umí být dosti otravný.  Pokud se vám podaří nějakého náhodou zabít, nechá po sobě opravdu nepříjemnou skvrnu. I přesto, že žije velmi krátkou dobu, umí ničit majetek, lézt se do jídel a působit trable, o které nikdo nestojí. Z toho důvodu je nutné se jich zbavit.

Líheň je základ

Jako první je nutné, a v podstatě i zásadní, najít místo jejich líhně. To však nemusí být úplně snadné, protože se dobře schovávají. Projděte kuchyňské skříňky, kde máte otevřené balíčky například s moukou, kuskusem, čočkou nebo dalšími drobnými surovinami. Právě zde se rádi schovávají a dělají své líhně. Jakmile je objevíte, vše pro jistotu vyhoďte a pořádně vytřete mýdlovou vodou. Příště, až budete něco otevírat a následně to budete chtít uložit, zabalte to do igelitového sáčku nebo do nádob s uzavíratelnými víčky.

Obrázky: Pixabay