Zbytky mýdla nejsou na vyhození. Takto prakticky je využijete

Pokud máte na svém umyvadle klasické tuhé mýdlo, dříve nebo později nastane doba, kdy zde už bude jenom jeho zbytek. Řada lidí ho vezme a vyhodí. Pokud to děláte také, je třeba upozornit na to, že jde o velkou chybu. Tyto kousky mají více využití, než dokážete tušit.

Na šití

Zbytky mýdla můžete využít při šití. Ne jako náhrada jehly, ale ve chvíli, kdy si vše vyměřujete a kreslíte na látku jednotlivé švy a další prvky. Ostrým okrajem mýdla to jde samo a po vyprání po něm nejsou ani stopy. Důležitý je však kontrast barev, a to správná barva mýdla a vašeho oblečení, aby na něm bylo vidět.

Na mytí

Ze zbytků mýdla si můžete klidně udělat i mýdlo nové. Stačí jeho zbytky poctivě sbírat a následně je roztavit ve starším hrnci na jednotnou hmotu. Tu potom nalijete do silikonové formy požadovaného tvaru, necháte zatuhnout a nové originální mýdlo domácí výroby je na světě.

Na výrobu tekutého mýdla

Ano, klasické tuhé mýdlo lze využít i na výrobu tekutého. A to poměrně jednoduše. Staří horká voda, ve které tuhé mýdlo rozpustíte a vše promícháte. Poměr zvolte tak, abyste získali potřebnou konzistenci. Po naředění vodou už původní mýdlo neztvrdne. Takto využijete každý zbytek k tomu, k čemu byl původně určený.

Do žínky

Pokud používáte při mytí žínku, zkuste novou metodu mytí. Namočte ji, zbytky mýdla vhoďte do ní a potom se začněte klasicky mýt. Při kontaktu s vodou začne mýdlo postupně pěnit a vy se umyjete tak jako vždy. A tím dokonale zužitkujete každý centimetr vašeho zbylého mýdla.

Jako osvěžovač

Zbytek mýdla můžete snadno použít i jako osvěžovač vzduchu. Ne ve vaší domácnosti, ale ve vaší tašce. Pokud s ní chodíte do posilovny nebo na podobné místo, tak zpocené oblečení nijak příjemně nevoní. Dejte do tašky pár kousků mýdla a bude po problému. Aby se jenom tak neválely v tašce na prázdno, použijte třeba bavlněný sáček