Zdánlivé drobnosti naznačující špatnou funkci jater

Játra jsou velmi důležitým orgánem v našem těle, jelikož fungují jako jakýsi filtr, díky kterému se tělo dokáže zbavovat škodlivin. Je proto na místě játra zbytečně nenamáhat a nepoškozovat. Jak ale poznáme, že s nimi není něco v pořádku? Tělo nám to řekne, pomocí několika příznaků.

Modřiny

Začínají se vám objevovat modřiny, a to i na místech, kde jste se prokazatelně neuhodili? Potom je dobré být na pozoru, jelikož to může naznačovat určité problémy s játry. Hlavně potom v tom smyslu, že dochází k problémům v rámci srážení vaší krve.

Nárůst váhy

Jíte stále stejně, nic se ve vašem těle nemění, a přesto začínáte přibírat? Důvodů tohoto stavu může být celá řada a mezi jeden prokazatelně patří i to, že můžete mít problémy na játrech. Ty nefungují tak jak by měly a z vašeho těla nejsou odstraňovány látky, které v něm nemají být.

Únava

Nic neděláte, a přesto se můžete cítit unaveni? Pokud k tomu dochází často a vy už nemáte energii ani na běžné činnosti během dne, je opět dobré, abyste byli na pozoru. I toto může značit, že vaše tělo nefunguje správně. A problém lze hledat v játrech, které vás dostatečně nezbavují toxinů, které vašemu organismu celkově škodí.

Nevolnost

Mohou se objevit problémy s tím, že ztrácíte chutě k jídlu, stejně jako problémy s tím, že vám je po jídle, ale i před ním špatně. Ani toto nejsou normální stavy a mohou souviset s výskytem toxinů ve vašem organismu. Pokud jich v těle máte opravdu hodně, tak to jasně naznačuje to, že játra je nedokáží filtrovat a nefungují správně.

Nevábný dech

Po česneku, cibuli nebo dalších jídlech, či když si nečistíte zuby, je nevábný dech v podstatě přirozený. Co ale když se objevuje z ničeho nic a dlouhodobě? I tady je možné důvod spatřovat právě v tom, že máte špatná játra. Nechte se vyšetřit od odborníka. Ten diagnostikuje důvod problémů a navrhne vhodnou léčbu.

Obrázky: Pixabay