Ze starého válečku na těsto stylové i praktické dekorace do bytu

Kuchyně je místem, kde se běžně nacházejí věci, které v určitém okamžiku přestaly plnit svůj účel, a je třeba se jich zbavit, aby nám nepřekážely během vaření nebo pečení. Například takový dřevěný váleček! Co si ale budeme povídat, vyhazování předmětu, jenž je vyrobený z tvrdého, dřevěného materiálu by bylo skutečně nadměrným odpadem. Proto bychom vám rádi vnukli nápady, jak jej opětovně využít ve své domácnosti a sestavit si několik zajímavých a originálních projektů.

Držák na knihy

Robustní povaha válečku na těsto vám pomůže udržet knihy tam, kde je chcete mít. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste se nervovali, když vám konce knih padaly všude po poličce, protože se neměly čeho držet. Buďte kreativní, váleček si natřete a vyzdobte dle vašeho interiéru, odmontujte jeden z úchytů a postavte k poslední knize v řadě.

Ozdoba na dveře

Pokud si rádi zvelebujete svou domácnost netradičními věcmi, zkuste si vytvořit závěsnou ozdobu na dveře ze starých válečků na těsto tak, jak vidíte na obrázku. Věříme, že si umělecké dílo zamilujete jak vy, tak i hosté, kteří vstoupí do vašeho bytu.

Věšák na květiny

Milujete květiny? Vzhledem k tomu, že válečky na těsto jsou zpravidla vyrobeny ze dřeva, můžeme je považovat za perfektní nástroj pro zavěšení košíků nebo květináčů s rostlinami. Hodí se jak do domácnosti, tak na zahradu nebo verandu. Musíte se jen ujistit, že jsou válečky pečlivě připevněny ke stropu, než zavěsíte jakoukoli rostlinu.

Držák na šperky

Šperky jsou krásnými doplňky zdůrazňující náš vzhled, ale zároveň jsou drobnostmi, které se snadno pomíchají, zamotají nebo ztratí. Jedním ze způsobů, jak zajistit, abyste v nich měli pořádek, je instalace dřevěného válečku na zeď, na který pak šperky zavěsíte.

Pořadač na recepty

Váleček na těsto zpravidla najdete jen v kuchyni. A tak to může zůstat i u tohoto tipu, jak jej zužitkovat jinak než na válení těsta. Papírky s recepty jsou v mnoha rodinách tradicí předávanou z generace na generaci a tentokrát si s nimi můžete ozdobit i svou kuchyni. Nechcete-li se neustále hrabat v lístečkách a hledat svůj oblíbený recept na borůvkový koláč, stačí, když si jej připíchnete na zavěšený dřevěný váleček, který umístíte kamkoli v kuchyni, kde se vám bude líbit a hodit.

Věšák do předsíně

Asi si teď říkáte, proč vás to nenapadlo dříve. Vždyť dřevěné válečky jsou ideálním materiálem pro výrobu věšáku na bundy a kabáty. Odřízněte jednu stranu, abyste je mohly připevnit, a druhou stranu využijte jako háčky. Skvěle se bude vyjímat ve vaší předsíni.

Co říkáte na dnenší nápady? Dejte nám vědět váš názor do komentářů.