Žena přeměnila čtyři námořní kontejnery v luxusní dům

Nikdy neříkejte, že něco nejde. Přesně tohohle hesla se držela Kanaďanka Claudie Dubreuil, která se rozhodla svůj problém s bydlením vyřešit tak, že si sestaví svůj domov z přepravních lodních kontejnerů. Celá stavba ji vyšla na pouhé tři tisíce Euro a výsledek je naprosto luxusní. Fotografie netradičního bydlení oběhly po internetu celý svět, který nestačí nad ženinou kreativitou žasnout. Motivací ženy přitom bylo vytvořit bydlení, které je nejen levné, ale také krásné a navrch ekologické.

Finanční limity a ekologie projektu

Claudie Dubreuil je mladá developerka z města Mirabel v Kanadě, která se rozhodla vytvořit velmi zvláštní bydlení. V rámci snižování nákladů za městskou ekologickou novostavbu se vymyslela koncept domu vytvořeného ze speciálně upravených kontejnerů, které se původně užívají k námořní přepravě zboží. Původně se zabývala klasickými ekologickými dřevěnými domy. Protože ale její zakázky zadavatelé často limitovali poměrně těsnou finanční hranicí, hledala řešení, které by mohla svým klientům poskytnout. A nalezla.

Testovací práce provedla na svém vlastním novém bydlení. To sestavila právě ze tří kvádrových kontejnerů, kterým nechala snížit stropy a zabudovat do nich okna a dveře. Následně je do patra propojila schodištěm a místo zbylo i na maličkou verandu před vchodem. Během výstavby to ale neměla jednoduché. Hned několik firem s ní odmítlo spolupracovat s tím, že její požadavky jsou nemožné. Claudie se ale nevzdala a hledala dál, až nalezla. Díky tomu dokázala zbudovat naprosto luxusní dům za minimální náklady. Zato ovšem s maximálním vlastním úsilím.

Třípokojový ekologický luxus

Poté, co bez obtíží nakoupila čtyři lodní kontejnery v ceně do tří tisíc kanadských dolarů a nalezla firmu, která byla schopna do jejich stěn vyříznout otvory, její vize se stala skutečností. Poté, co nechala zbudovat klasické betonové základy, do nichž se vešel i sklep, postavila na ně čtveřici kontejnerů tak, že dva vedle sebe ležící vytvořily přízemí a z dalších dvou, příčně položených nad nimi, se stalo patro. Celou stavbu nechala obložit zvenčí i zevnitř dřevěnými obklady. Interiér pak rozvrhla tak kreativně, jak jen bylo možné, aby maximálním způsobem využila získaný celou výměru stavby..

Ve spodní části se nachází prostorná, moderně vybavená kuchyně s jídelnou. Průčelí domu vybavila dvěma francouzskými okny, před nimiž leží krásný obývací pokoj a vedle něho jedna ze tří koupelen ve vintage stylu, které jsou stejně jako zbytek domu vyložené dřevem.

Je zapotřebí ženě přiznat, že její fantazie ji nezklamala. Takové bydlení by si nechal líbit asi každý.

Obrázky: Newsner