Prastará čínská medicína zná způsob, jak se pomocí masáže akupunkturních bodů na dlani, zbavit celé řady zdravotních problémů! Vyzkoušela jsem a opravdu to funguje

Co dělat, když máme bolesti hlavy, jsme unavení nebo vystresovaní? Ve většině případů si vezmeme prášek, hrnek kávy,  nebo si dáme něco sladkého . Řešení však může být mnohem jednodušší, stačí se podívat do svých dlaní! Tajemství zdraví a pohody. Dnes vám toto tajemství odkryjeme.

Existuje celá věda nazvaná reflexologie. Studuje bioaktivní body v těle. Východní léčitelé věří, že příčinou všech zdravotních problémů je blokování energie.  Aktivní masáž odstraňuje blokování a obnovuje toky energie.

Mnoho z těchto bodů je na našich dlaních a prstech. Pokud správně stlačíte na požadovaný bod, efekt bude okamžitý.

Bolest Hlavy

Předtím, než cokoli uděláte, abyste zmírnili bolesti hlavy, zkuste promasírovat špičky prstů nebo oblast mezi palcem a ukazováčkem. Špička palce je nejvíce propojena s oblastí hlavy. Pokud ji budete lehce masírovat po několik minut – bolest zeslábne.

Bolest krku a zad

Pokud vás trápí bolesti krku, zad nebo pokud se nemůžete postavit a protáhnout, začněte masírovat špičku palce a pokračujte k zápěstí. V tomto pořadí jsou body odpovědné za páteř. Masírujte, dokud bolest nezmizí. Pro intenzivnější uvolnění střídavně masírujte obě ruce.

Nachlazení a chřipka

Pokud už máte pocit prvních příznaků nachlazení, masírujte měkkou část všech prstů, kromě palců na obou rukou. Nachazí se tam body zodpovědné za čelní a nosní dutiny.

Nespavost

Pokud nemůžete usnout, zkuste stisknout prostor uprostřed palce. Masáž provádějte na obou dlaních po dobu 30 sekund až 1 minuty. Dělejte tuto masáž každý den před spaním. Poté se tělo dostane do rytmu a kvalita spánku se zlepší.

Trávicí problémy

Stimulace těchto bodů je nezbytná pro ty, kteří trpí vysokou kyselostí, otoky břicha a častými poruchami. Body břicha a střev jsou na obou rukou kolem kořenu palce.

Menstruační problémy

Pokud během menstruace máte obavy z bolesti v dolní části zad nebo spodní části břicha, neberte hned prášky na bolest. Nejprve masírujte body, které jsou zodpovědné za práci hlavy a genitálií. Hlava je na špičce palce a bod zodpovědný za práci genitálií je na zápěstí. Taková masáž pomůže zmírnit křeče. Poté si budete schopni lehnout a odpočinout.

Kašel

Stimulace oblasti zodpovědné za dýchací systém pomůže vyřešit potíže, jako je dušnostt a kašel. Tato oblast je těsně pod základnou prstů, téměř ve středu dlaně.

Zlepšení celkového stavu

Pokud se cítíte unavení, musíte masírovat bod, který zlepšuje celkovou pohodu. To je bod slunečního plexu, který se nachází na vnitřní straně dlaně. Udělejte z rukou misku, jako byste se chtěli napít ze studánky a zatlačte palcem přímo do středu. Masáž tohoto bodu uklidňuje tělo,  snižuje stres, nervozitu a únavu. Pokud děláte tuto masáž systematicky, můžete se zbavit deprese a stálé úzkosti.

Poznámka:
Stimulace jednotlivých bodů na dlaních a prstech je velmi užitečná. Ale neméně užitečné je masáž rukou jako celku. Pomůže vám zlepšit krevní oběh, oživí ztracenou energii a reguluje průtok krve v těle. Pokud to budete dělat pravidelně, pocíte citelné zlepšení vašeho zdraví.

Masáž by měla začít s mírným třením na dlaních a rukou. Můžete použít krém nebo olej ke zlepšení klouzání a hydratace pokožky. Poté masírujte každý prst individuálně, obzvláště pečlivě se věnujte stranám prstů.

Pokud někde pociťujete bolest, zůstaňte na místě o něco déle a jemně masírujte. V našich končetinách je mnoho nervových zakončení, zejména v rukou. Jakmile je stimulujeme, existuje velká šance, že tím pozitivně ovlivníte funkci vnitřních orgánů.

Masírováním těchto bodů a rukou můžete obecně zlepšit svůj zdravotní stav a obnovit toky energie ve vašem těle.

zdroj: feelhealthylife.com