Zmírnění projevů chudokrevnosti silou přírody. Sáhněte po produktech s vysokým obsahem železa

Chudokrevnost je nemoc, pro kterou je charakteristický nedostatek hemoglobinu. Kdo jí trpí, u toho se může projevovat únava, pobledlá kůže, slabost, ale také nepravidelný srdeční rytmus nebo problémy s dýcháním. Je prokázáno, že chudokrevnost je spojována s nedostatkem železa a dalších minerálů a vitamínů.  Jakými vhodnými potravinami je doplnit?

Petržel a citron

Na chudokrevnost je skvělou volbou nápoj, na který budete potřebovat jednu sklenici vody, tři stonky petrželové natě a potom šťávu ze 2 citronů. Vše vložte do mixéru, promíchejte a celou sklenici vypijte. Takto pokračujte minimálně po dobu 3 týdnů. Doplníte tak vitamín C, ale i samotné železo.

Mrkev a červená řepa

Obojí je velmi známou, běžně dostupnou zeleninu. I ta vám pomůže na chudokrevnost. Potřebovat budete 2 mrkve, 2 kusy červené řepy a 750 mililitrů vody. I tady si vytvoříte v mixéru chutné smoothie, které vypijete. I tady je doporučováno pít pravidelně, po dobu tří týdnů. Kladem tohoto nápoje je dávka vlákniny, kyseliny listové, ale i draslíku, hořčíku a vitamínu C.

Citron a pomeranč

Známé a dostupné citronové ovoce, které je také dobrou volbou v případě vaší chudokrevnosti. Potřebovat budete 2 citrony a 2 pomeranče. Buď využijete jenom šťávu, nebo je možné rozmixovat i samotnou dužinu. Vše smícháte s 500 mililitry vody a máte svůj denní přísun prospěšných látek. Oceníte především obsah vitamínu C, dále obsah vitamínu E a také obsah selenu.