Znovuvyužití starého povlečení. Vyrobte hračku pro děti, dekorace nebo praktické věci do domácnosti

Poměrně velkou část našeho dne strávíme v posteli, každý den přibližně osm hodin, tedy třetinu dne. Není se proto čemu divit, že se v posteli chceme cítit pohodlně a chceme spát v krásném, voňavém a novém povlečení. Z toho důvodu má většina z nás doma hned několik sad povlečení, tedy prostěradla, polštáře a deky. Dnes vám přinášíme několik nápadů, jak toto staré povlečení využít, když už doslouží, nebo jak využít povlečení, které je sice nové, ale z nějakého důvodu se vám nelíbí nebo nevyhovuje.

Dětský stan

Staré povlečení představuje skvělý materiál na vytvoření nejrůznějších hraček pro děti. Z větších kusů povlečení se dá vyrobit například dětský domácí stan, který může být nejen skvělým a neobvyklým místem pro hraní, ale také na odpočinek. Navíc dětem poskytne pocit soukromí, a pokud zvolíte látku, které bude barevně ladit s ostatním vybavením dětského pokojíčku, půjde i o zajímavý doplněk, který vašemu synovi nebo dceři budou všichni kamarádi závidět.

Deky, polštářky či závěsy

Pokud rádi šijete a líbí se vám technika patchwork, můžete staré i nové nepoužívané povlečení použít na vytvoření originálních dek, pod které se vy nebo vaše děti schováte například při sledování televize. Vzhledem k tomu, že výsledná deka bude s největší pravděpodobností pestrobarevná, nebudou na ní vidět ani případné skvrny od jídla či pití. Do dětských pokojů se skvěle hodí také patchwork závěsy, které podtrhnou hravost a barevnost místnosti.

Koš na špinavé prádlo

Staré povlečení na polštář představuje skvělý materiál, ze kterého můžete vytvořit koš na prádlo. Stačí do jeho horní části všít například plastovou nebo dřevěnou konstrukci a nevšední koš na prádlo je hotov. Takovýto koš na prádlo lze snadno připevnit na zeď nebo stěnu šatní skříně. Navíc ho můžete pravidelně obměňovat bez nutnosti utrácet peníze či si můžete vytvořit hned několik košů podle barvy prádla, a před praním tak nebudete muset nic třídit.

Nákupní taška

Igelitovým taškám již dávno odzvonilo, teď jsou v módě tašky látkové. Na jejich výrobu se skvěle hodí staré povlečení. Můžete si jich ušít hned několik v různých barvách a velikostech. Životní prostředí vám bude vděčné a vám už se nestane, že byste při prohlédnutí své kabelky v obchodě zjistili, že jste tašku na nákup nechali doma.