Zombie kuře je stále záhadou. I bez hlavy dokázalo žít 1,5 roku

Jsou záhady, které trápí vědce i po desítkách let. Mezi takovou patří i toto zombie kuře, jehož příběh se začal psát zhruba před sedmdesáti lety. V době, kdy zpráva o tomto kuřeti obletěla svět, se mu začalo přezdívat The Incredible Mike, tedy Neuvěřitelný Mike. Kdo neviděl toto kuře na vlastní oči, nechtěl uvěřit.

Useknutá hlava neznamenala smrt

Kdo někdy zabíjel kuře, ten ví že nejlepší a nejhumánnější postup je takový, kdy se mu rychle, jedním prudkým pohybem utne hlava. Poté se kuře ještě pár desítek vteřin, někdy pár jednotek minut hýbe. Jde však o přirozený jev, který mají na svědomí svaly a nervy. The Incredible Mike byl však kuřetem jiným. Když se nepřestal hýbat ani po deseti minutách, začalo to být zvláštní.

Kuře se stalo slavné

Farmář, kterému se nepodařilo kuře zabít, se rozhodl vypustit správu o nesmrtelné slepici do světa. I když vypadala na první pohled jako fikce, ti, co se přijeli podívat osobně viděli, že je to pravda. A jelikož lidí přijíždělo více a více, The Incredible Mike se stal patrně nejslavnějším kuřetem na světě.

Atrakce, na které se vydělávalo

Farmář, majitel kuřete, velmi rychle pochopil, že by mohl celkem bezpracně zbohatnout. A tak se kuře bez hlavy neukazovalo zdarma, ale za poplatek. Ani ten zájemce o to vidět tuto vědeckou záhadu rozhodně neodradil. A jezdili nejenom běžní lidé, ale samozřejmě i veterinární lékaři a vědci. I ti museli tuto hříčku přírody vidět na vlastní oči.

Nevysvětlitelná záhada

Na první pohled tomu skutečně tak bylo. Zombie kuře se stalo nevysvětlitelnou záhadou. Jedni tvrdili, že jde o hříčku přírody, druzí tvrdili, že jde o sofistikovaný podvod. Na čem je založený však nikdo nedokázal říci.

Odborníci přišli s vysvětlením

Až po čase se objevila zpráva odborníků, že The Incredible Mike skutečně může žít, i když nemá hlavu. To proto, že farmář mu ji pohybem sekery neusekl celou, ale část zůstala. I nadále mělo kuře hlavní tepnu, kousek mozku, a také jedno ucho. To plně stačilo k tomu, aby byly zachovány základní životní funkce.

Kuře žilo 18 měsíců

Doba života byla až neuvěřitelná, jelikož i bez podstatné části hlavy dokázalo toto kuře přežívat dlouhých 18 měsíců. Až nastala chvíle, kdy se ráno již neprobudilo ze spánku. Od té doby je zapsáno v Guinessově knize rekordů a má svou kovovou sochu ve městě Fruta.