Po porodu ji kvůli postižení matka opustila. Dnes dívka bez rukou inspiruje svým klavírním nadáním i neskonale dobrou náladou

Narodila se bez rukou a skončila v ústavu, protože ji matka opustila hned po porodu. Dívka s těžkým tělesným postižením však dostala šanci a novou milující rodinu. Naučila se dělat věci nohama, což je samo o sobě obdivuhodné. Lorelai Mosnegutu ale překvapila v soutěži „Rumunsko hledá talent“, kde předvedla neskutečné umělecké nadání. I přes svůj obrovský hendikep totiž hraje na klavír. A to není vše, nádherně zpívá a během zpěvu dokáže ještě nohama kreslit obrazy.

Dívka, která dostala šanci

Příběh Lorelai začíná tím nejsmutnějším způsobem, narodila se totiž bez obou rukou a s těžkým tělesným postižením, což vedlo její matku k tomu, aby ji hned po porodu zanechala v porodnici. Dívčin příběh však nebyl lhostejný sociální pracovnici, která se dívenky ujala. Lorelai do svých tří let nemluvila a do čtyř let nebyla schopná se pohybovat nebo chodit. Díky nezměrnému úsilí její opatrovnice se však naučila dělat většinu věcí nohama. Dívka umí hrát na klavír, malovat a píše knihy na počítači. A také vyhrála talentovou soutěž.

Každé její vystoupení zalily slzy

Když se objevila 14letá dívka na pódiu, neměl nikdo tušení, co nastane. Ale stačilo několik málo tónů zahraných na klavír a bylo jasné, že v Lorelai se skrývá poklad. A co teprve, když začala zpívat a její krásný hlas se rozlehl obrovskou halou, nezůstalo jediné oko suché. Nejen obecenstvo chtělo poslat malou Lorelai okamžitě do semifinále, ale také porota neváhala a dívka se dostala okamžitě do nejužšího výběru rumunských talentů.

Zasloužená výhra

Ani pozdější vystoupení dívky nenechalo nikoho na pochybách, že je neuvěřitelný talent, ale také bojovník se stále dobrou náladou. Její pozitivita je doslova nakažlivá. Pro finální vystoupení v soutěži „Rumunsko hledá talent“ nejen, že zpívala inspirativní píseň „Rise Like a Phoenix“, ale během svého zpěvu fénixe nohama dokonce namalovala. Neskutečný výkon ji tak katapultoval na stupně vítězů a Loreali Mosnegutu se stala vítězkou roku 2017. Inspiruje však dodnes, protože podala působivý výkon, který je hodný následování i pro všechny lidi bez hendikepu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Theviolinchannel.com