Jak sedíte s partnerem na pohovce? Studie odhalila, co pozice prozrazuje o vašem vztahu

Výměna názorů mezi dvěma či více lidmi nemusí probíhat pouze ústně, taková komunikace může probíhat i jinými způsoby a věřte nebo ne, ale taková komunikace je mnohdy efektivnější a více hřející než samotné slovo. Například takové pozice nebo pohyby mohou být efektivnější. Dnes probereme přesněji řeč těla, která ve skutečnosti až z 65% znázorní všechno působení mezi lidmi, takže se opravdu vyplatí sledovat pohyby a postoj těla osoby vedle nás. Pokud se naučíte řeči těla, poznáte osobu, která vám lže. Odbornice na řeč těla Dr. Georgina Barnettová prozradila, že způsob, jakým společně s vaší milovanou polovičkou sdílíte pohovku, může vašemu vztahu prozradit něco, co ještě netušíte.

Pokud každý rád sedíte na jiném konci

Doktorka vysvětluje, že tato pozice mezi milenci není odtažitá, naopak. Tato pozice poukazuje na to, že pár své životy bude sdílet dlouhé roky. Jistě takové posezení můžeme vnímat jako něco, co nám dává prostor a druhý nás respektuje. Takoví lidé se vřele milují a věří si. Tito lidé jsou zvyklí být spolu, ale také jsou zvyklí, že mohou být odděleně. Někdy se ale takové posezení může vyskytovat, když je v páru něco špatně nebo jsou si partneři navzájem lhostejní.

Opřené o partnera

Tato pozice je vřelá, naznačuje určitou intimitu a touhu být spolu. Jistě chcete udržovat s partnerem kontakt, a pokud to tak vnímáte oba, zajisté máte krásný vztah. Lékařka říká: Pokud se spolu například díváte na večerní film a opřete si nohy o partnerův klín, znamená to, že jste osoba, která má vztah pod kontrolou, která také vyžaduje pozornost a je v dominantním postavení. Tato vlastnost jistě nemusí být negativní. Naopak, může mezi vámi probíhat pevné pouto.

Sedíte vedle sebe

Páry, které vedle sebe sedí na pohovce, jsou šťastné a spokojené. Rozumí si a podporují se ve všem. Milují se a veškerý čas chtějí trávit spolu. Jakmile ale přijde chvilka, která páry oddělí, druhá osoba ji chápe a respektuje toho druhého. U takového páru důvěra a upřímnost nechybí.

Sedíte odděleně a každý si hledíte svého pohodlí

Páry, které na druhého nehledí, mají ruce za hlavami a nedívají se, zda druhému zabere více místa, většinou mají problematický vztah. Většinou jeden z tohoto páru si chce udržet odstup. Možná se chce rozejít, možná vám také nedůvěřuje. Jestliže u vás dojde k určitému konfliktu či nějakému nepohodlí, je lepší tuto situaci vyřešit okamžitě, než bude pozdě. Říká se, že pokud obě osoby usednou se zkříženýma nohama, situace může být vážná, měli byste se vztah snažit urovnat, pokud pociťujete, že to má smysl.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Dailymail.co.uk