Lékařská komora upozorňuje na alarmující rychlost zhoršování zraku. Zlepšete své vidění pomocí jednoduchých tipů

V minulosti bylo hlavním faktorem pro zhoršení zraku jen stárnutí. Dnes se ale obrazovky a umělá světla hromadí. U notebooku a chytrého telefonu trávíme mnoho hodin denně, což našemu zraku rozhodně neprospívá. Existují však způsoby, jak zpomalit nebo dokonce zastavit zhoršování zraku. Většina očních lékařů vám tyto triky neporadí, ale skutečně fungují a můžete je snadno vyzkoušet i vy.

Tužka

První možnost, kterou můžete vyzkoušet, propaguje i výzkum Middle East African Journal of Opthalmology. Jde o skvělou alternativu cvičení, které se používá i na drahých očních terapiích. Pokud nosíte brýle, sundejte si je. Vezměte do ruky obyčejnou tužku a držte ji před sebou na délku paže. Zaměřte se na ní oběma očima a pomalu začněte pohybovat tužkou směrem k nosu. Zastavte ji až ve chvíli, kdy zmizí. Cvičení opakujte asi 10 krát denně.

Psaní na zeď

Psaní na zeď pochází od odborné oční firmy Lasik MD, která na ni nedá dopustit. Je to přitom velmi jednoduché. Posaďte se na židli obrácenou ke zdi. Židle a stěna by měly být od sebe vzdáleny několik desítek centimetrů. Používejte pouze pohyb očí a napište pohledem na zeď slovo pomocí imaginárního inkoustu. Ruce nepoužívejte. Čím větší písmena zvládnete, tím efektivnější toto cvičení bude.

Slunce

Opalování na slunci je mocnější, než si můžete představit. Slunce je totiž přímo léčitelem pro poškozený zrak. Vydejte se ven za krásného slunného dne a posaďte se tváří v tvář slunečnímu svitu a užijte si jeho hřejivý efekt naplno. Ujistěte se ovšem, že nemáte nasazené kontaktní čočky, protože produkují teplo, které by mohlo vaše oči poškodit. Zavřete oči a nechte sluneční světlo dopadat přímo na oční víčka po dobu asi 5 minut. Poté si jistě všimnete, že máte mnohem jasnější zrak.

Doplňky stravy

Ginkgo Biloba je jedním z nejstarších žijících druhů stromů na této planetě. Po mnoho let se používá během léčby mnoha onemocnění, včetně zhoršení zraku. Vědci říkají, že tento prvek zlepšuje zdraví očí tím, že zvyšuje krevní oběh a opravuje poškození těla oxidací. Zároveň vám ale pomůže také s mnoha dalšími zdravotními problémy. Zajděte si do lékárny a jednoduše si pořiďte doplňky stravy. Je to nejjednodušší způsob, jak do sebe dostat doporučenou denní dávku 120 mg.

Vitamín E

Vitamín E je pro vaše oči také velmi důležitý. Jedná se o antioxidant, který může odstranit šedý zákal, který je nejčastější příčinou slepoty na světě. Vitamín E můžete doplnit přirozeným způsobem díky konzumaci mandlí a udělat si například lahodné mandlové mléko, které podpoří vaše zdraví a zároveň chutná úžasně. Vyrobit si ho navíc můžete doma, ale stejně tak ho zakoupíte prakticky v každých potravinách.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Lasikmd.com, Webmd.com