Nákaza a vakcína mají stejný domov. Společnost, která vytvořila vakcínu proti covidu, má laboratoř ve Wu-chanu

Konspirační teoretici budou šílet. Ukázalo se, že farmaceutická společnost Pfizer, která přišla s vakcínou proti novému čínskému koronaviru SARS-CoV-2 vyvinula tuto očkovací látku ve své laboratoři ve Wu-chanu, odkud se zhruba před rokem nebezpečná nákaza rozšířila. Stojí společnost i za pandemií, aby na ní vydělala peníze, nebo je to jenom náhoda?

Nákaza a vakcína mají stejný domov

Newyorská farmaceutická společnost Pfizer před jedenácti lety založila své nejmodernější centrum výzkumu a vývoje na území čínské provincie Wu-chan, kde se zavázala během tří let od dostavění střediska zaměstnat dvě stovky zdejších pracovníků. To také udělala a začala zde pracovat na výzkumu nových léčivých preparátů.

Deset let od založení laboratoře se v její blízkosti rozšířila smrtící nákaza, která do několika měsíců pohltila celý svět a po které společnost už nikdy nebude stejná jako dřív. Ostatně zmíněné R&D Center společnosti Pfizer leží jen pár kilometrů v přímém směru od trhu s mořskými plody, odkud se měla infekce mezi zdejší populaci rozšířit.

Hoax nebo skutečnost?

Konspirační teoretikové jsou přesvědčeni o tom, že nic není náhoda. Rozšíření nového koronaviru mají mít na svědomí titíž lidé, kteří proti němu následně vytvořili vakcínu. A veškeré klíčové kroky se měly odehrávat právě ve wu-chanské laboratoři. Některé zdroje pak hovoří také o propojení této laboratoře a firmy Pfizer se společností Microsoft a jejím zakladatelem, miliardářem Billem Gatesem, který měl provoz výzkumného centra štědře financovat.

Na webu se rozmnožily oficiální tvrzení o tom, že tyto informace nejsou pravdivé a jedná se tak o internetový hoax. Poukazují pak na to, že wu-chanskou laboratoř ve skutečnosti nevlastní Pfizer, ale jedna z jeho konkurenčních společností GlaxoSmithKline. Ve skutečnosti však obě firmy v prosinci 2018 spojily své síly a vytvořily retailovou, tedy maloobchodní společnost, která obchoduje s farmaceutickými produkty obou zmíněných firem. GSK však má vyvíjet vakcínu proti covidu také. Společnosti jsou tedy zcela evidentně propojená. Zda je však v tomto propojení nějaký vyšší smysl a účel, to v současné době nikdo neví.

Obrázky: Freepik