Sojka jako nová přítelkyně na pokec. Nevšední přátelství v úžasné přírodní scenérii spolehlivě zahřeje u srdce

Kdo by netoužil po klidu a nesnil o bydlení v panenské přírodě? Žena původem z Koreje, která používá na YouTube kanálu přezdívku ChooChoo, žije s rodinou v hustých kanadských lesích v domě na kopci s výhledem na jezero. Těžko si představit krásnější přírodní scenérii, ChooChoo nadto natáčí videa, ve kterých hrají hlavní roli další obyvatelé místních, civilizací nedotčených lesů. Veverky, srnky, nebo jako právě teď sojka s modrými peříčky, se kterou si ChooChoo ráda povídá.

Sojka jako společnice

Kanadské jezerní oblasti nejsou hustě obydlené, ChooChoo ale ví, s kým si přes den popovídat. Na terasu se naučila létat sojka chocholatá, která je více známá pod anglickým názvem Blue Jay. Malý modrý ptáček s úchvatným vzezřením nejprve posedává tu na blízkém stromě, pak na střeše domu, než se s prvními sněhovými vločkami odváží až na zábradlí terasy, a později dokonce na venkovní stůl. ChooChoo neváhá ani chvilinku a nabídne ptáčkovi různé druhy semínek, mimo jiné také slunečnicová, která tento druh miluje.

Na volání se ozývá cvrlikání

Když ChooChoo postupem času vyjde na terasu, stačí zavolat a líbezný modrý ptáček zacvrliká, ale vyčkává. Dokud se neotevře sklenice s krmením a není miska plná, neodváží se sletět až na stůl. Zpočátku je ptáček plachý a vždy vyčkává až se majitelka domu vzdálí na více než dva metry a nechá jej sezobávat semínka. Občas ptáček nabere potravy více a odletí si jej schovat na zimu mezi květináče s pestrobarevnými chryzantémami a jinými podzimními venkovními květinami.

Nejrozšířenější sojka v Severní Americe

ChooChoo žije u kanadských jezer v souladu s přírodou, sojce poskytuje potřebné krmení, pítko i nádobu s vodou na koupání. Vytvořila si se sojkou dokonalé přátelství. A není divu, sojka chocholatá je nadmíru inteligentní druh, který je příbuzný tuzemských sojek. Dokáže napodobovat nejrůznější zvuky včetně lidské řeči, k tomu patří mezi nejrozšířenější druh sojek v celé Severní Americe.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com