Vyzrajte nad hemoroidy přírodními metodami. Účinek se dostaví v řádu minut

Pokud trpíte hemeroidy, jistě víte, jak je takové onemocnění nepříjemné, bolestivé a mnohdy omezující. Abyste zmírnili jejich příznaky, je doporučováno svá střeva zbavit odpadních látek, zvýšit příjem vlákniny a použít topické léky. Takové léky jsou ty, které se používají zevně. Nemusíte kupovat drahé přípravky z lékárny, pomohu vám i ty přírodní, které poskytnout úlevu od bolesti a podpoří jejich léčbu. Hemeroidy se většinou projeví krvácením po stolici, bolestí, ale i svěděním. Proto budete jistě rádi, když použijete nějaký přírodní prostředek, který vás těchto potíží zbaví.

Aloe vera

Aloe je známou rostlinou, která se již po stovky let využívá pro své léčivé vlastnosti. A výjimkou nejsou ani hemeroidy. V takových případech pomůže aloe ke snížení pocitu pálení. Po nanesení na postižené místo jistě ucítíte úlevu, navíc látky obsažené v gelu z rostliny jsou protizánětlivé, tudíž dokonale zmírní příznaky pálení a postupně budou léčit vzniklý zánět.

Jádro manga

Sladké ovoce, které miluje každý. Ale věděli jste, že jeho jádro, které běžně hodíte do koše, má protizánětlivé účinky? Proto bude dokonalé k léčbě hemeroidů. Jakmile si koupíte mango, jeho jádro nevyhazujte, ale řádně usušte. Po usušení jádro rozdrťte na jemný prášek a užívejte dvakrát denně 2 gramy rozmíchané v trošce medu.

Koriandrové semínka

Tato semena se používají běžně k léčení hemeroidů a jejich příznaků. Příprava pro použití není složitá, stačí, když nasypete lžičku semínek do skleničky a zalijete je studenou vodou. Takto semínka uložte do ledničky a nechte do druhého dne louhovat. Ráno koriandrový nápoj vypijte. Zbavíte se tak příznaků, jako je svědění, pálení, ale i krvácení. Koriandr má silné protizánětlivé účinky, a navíc tento nápoj změkčí stolici a odstraní toxiny ze střev.

Myrta

Pomocí myrty můžete připravit mast, která bude účinná proti pálení i bolestem způsobených hemeroidy. Měli byste přidat i černý bez plody a bílý dub. Rozmačkané plody budou mít protizánětlivé účinky a znecitliví oblast potíží.

Banán

Sladké ovoce, které je běžnou součástí každé domácnosti. Obsahuje draslík v hojném množství a také vlákninu. Stačí, když rozmačkáte banán, smícháte jej s trochou mléka a uvaříte kaši. Pozor, tuto kaši neslaďte. Pocity, jako jsou pálení a bolest budou potlačené díky obsaženému draslíku, který podporuje uvolnění cév.

Borůvky

Borůvky jsou nabité vitamíny, minerály i antioxidanty. Dopřejte si je ke svačince, ale i jako obklad. Jednu lžíci borůvek rozmačkejte a přeneste na gázu, kterou následně umístíte ke konečníku. Zmírníte tak bolest i pálení. Pokud si borůvky dopřejete pravidelně každý den k jídlu, vyléčíte tak střevní i žaludeční potíže spojené se zánětem.

Fíky

I fíky jsou používané po staletí ke zmírnění mnoha zdravotních potíží. Jsou také účinnými bojovníky proti rektálnímu pálení. Oloupejte fíky a jejich nakrájené jádro ponořte do vody, kterou druhý den ráno vypijete. Připravte tak čtyři fíky na jednu sklenici vody. Můžete použít i fíkové listy, ale ty bude horší sehnat. Z listů připravte lahodný čaj.

Teplé a studené obklady

Střídání teplého a studeného obkladu je dobrý způsob, jak uklidnit příznaky hemeroidů. Nemusíte mít dva různé lavory s vodou, do kterých budete sedat. Bude stačit, když si napustíte horkou vodu, posadíte se do ní a připravíte si pár kostek ledu, které si přitlačíte na postižené místo. Provádějte střídavě. Změna v teplotě obkladů snižuje otoky a zlepší průtok krve, tudíž se budou hemeroidy hojit rychleji.

Doporučení

Doporučujeme dodržovat řádnou hygienu konečníku – každý den se sprchujte. Dopřejte si dostatek vlákniny, která změkčí stolici. Také se vyvarujte kávě, kořeněným jídlům, alkoholu a sladkého. Léčbu konzultujte se svým lékařem.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Healthline.com