Vztahové záležitosti, o kterých byste měli vždy mlčet

V době sociálních médií je náš život mnohem veřejnější, než kdy dřív. Píšeme o tom, s kým a kam chodíme, kde pracujeme a co nás zajímá. Zveřejňovat fotky a zážitky je zaručeně zábavné. Měli byste si ale dávat pozor na to, co tam dáváte. Příspěvky na sociálních sítích už totiž ukončily nejeden vztah. Aby byl váš vztah zdravý a důvěrný, existuje několik věcí, které byste se světem sdílet neměli. O jaké se jedná? Např.:

  • Vady vašeho partnera
  • Veřejné hádky a vyjádření frustrace
  • Cokoli souvisejícího se sexem
  • Finanční problémy a mnoho dalších

Zůstaňte pozitivní

Postěžovat si jednou za čas v kavárně kamarádce, co váš štve na partnerovi, není nic špatného. Sdílet všechny jeho otravné zvyky a nedostatky se stovkami lidí na sociálních sítích je něco jiného. Mohlo by se zdát neškodné sdílet svou podivnou ranní rutinu s přítelem, ale přemýšlejte o tom, jak by bylo vám, kdyby to samé udělal on. Pokud chcete něco podobného skutečně sdílet, nejdřív mu o tom řekněte a zeptejte se ho, jestli mu to nebude vadit.

V případě hádek je to jednoduché. Vždy by měli zůstat za zavřenými dveřmi. Stává se, že je jeden z partnerů naštvaný na druhého a odloží si svou frustraci a hněv na sociálních sítích. Často tím chtějí zaujmout a získat podporu přátel a známých, protože věří, že se přidají na jejich stranu. Je to ale velká chyba. Vaše neshody by měly zůstat jen mezi vámi, kde je zpracujete a vyřešíte. Zapojení dalších lidí do problému nic nevyřeší, naopak vše zhorší.

Sex je extrémně osobní záležitost

Sdílení podrobností o sexuálním životě je jedním z nejlepších způsobů, jak narušit soukromí svého partnera a přimět ho, aby vás opustil. Když někomu veřejně povídáte o svých sexuálních zážitcích, zcela to váš vztah zbaví důvěrnosti. Ať už se jedná o malou skupinku přátel nebo obrovské publikum, jakýkoli druh řeči o sexu je zrada vůči vašemu partnerovi.

Obrázky: Freepik