20 let drsného zajetí. Opička projevuje dojemným způsobem vděk svému zachránci

Mnoho zvířat žije drsný život v zajetí, tím spíše, když se dostanou do špatných rukou chovatelů, kteří o ně nejeví zájem, v horším případě je dokonce týrají a neposkytují jim prostorný výběh, dostatek potravy nebo jim adekvátně nečistí klec nebo příbytek. To byl případ i malé opičky v Brazílii, která byla týrána po celých 20 let v kleci, kde ji našli aktivisté špinavou od vlastních výkalů a moči, vyhublou a nemocnou. Za svoji záchranu projevuje malá opice svým zachráncům obrovský vděk.

Otřesné osudy zvířat v zajetí

Zatímco část lidí si pořizuje domácí mazlíčky pro potěchu duše, vzorně se o ně stará a zvířata jsou pro ně doslova členy rodiny, druhá skupina se o ně nestará nebo je dokonce týrá. Někdy potká zvířata v zajetí krutý osud, kdy s nimi chovatelé experimentují, psychicky i fyzicky je týrají nebo jim odepírají veškerou možnou péči. V některých případech jde chovatelům jen o zisk z mláďat a v takzvaných množírnách zažívají zvířata doslova utrpení. V kleci bez možnosti vyběhnout na čerstvý vzduch.

Druhá šance díky ochráncům zvířat

Právě za práva zvířat bojují po celém světě aktivisté nebo ochránci zvířat, kteří se snaží neustále upozorňovat na kruté zacházení s domácími mazlíčky. Kromě toho se aktivně snaží o osvobození týraných nebo nemocných zvířat, pro které je to jediná šance na lepší život. To je i případ malé opice, která byla zavřená v kleci po dlouhých 20 let bez možnosti opustit výběh.

V žalostných podmínkách na prahu smrti

Ve chvíli, kdy dostali aktivisté upozornění na týraného chápana skvrnočelého, byla opička v naprosto tristním zdravotním stavu. Při nálezu klece v brazilském komunitním domě v Moto Grosso bylo zvíře v žalostném stavu na prahu smrti, ochránci zvířat proto okamžitě začali jednat a postoupili vše k dalšímu vyšetřování. Opička byla poté převezena na bezpečné místo, kde má k dispozici široký výběh a nyní prochází socializačním programem, který má za cíl jí vypustit do volného výběhu.   

Chápan projevuje vděk a náklonnost svému zachránci

Po letech bolesti nyní chápan začíná žít příjemný život a užívá si přítomnosti svého zachránce, kterému projevuje vděk a náklonnost. Opička se ráda s mužem, který jí dal druhou šanci, objímá, a ještě raději se choulí na jeho hruď jako malé dítě. Takové momenty jsou vzpruhou i pro aktivisty, kteří dnes a denně bojují s drsnými chovateli, kteří se chovají ke zvířatům nelidsky a bez špetky úcty.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Zoorprendente.com